Як носити нагороди.

Як носити нагороди ? Нагороди є невід'ємною частиною заохочення військових, співробітників правоохоронних органів і цивільних осіб за особливі заслуги в несенні військової та іншої державної служби або при виконанні професійного обов'язку. Перелік державних нагород в нашій країні затверджено Указом Президента Російської Федерації. При появі нових нагород, в указі прописується її статут. Загальний принцип носіння орденів і медалей такий:
Інструкція
1
Пріоритет державних нагород РФ перед нагородами СРСР. На кітелі або піджаку спочатку розташовуються нагороди РФ потім СРСР. Якщо маються нагороди інших держав то іноземні ордени, медалі та відзнаки розташовуються нижче нагород РФ і СРСР.
2
Все нагороди носять відповідно до їх ієрархією: Медаль «Золота зірка» додатковий знак відмінності до звання Героя СРСР і РФ. Носиться на лівій стороні грудей над усіма іншими орденами і медалями. Знак ордена «За заслуги перед Вітчизною» I ступеня носять на стрічці через праве плече. Зірка даного ордена I і II ступеня розташовується на лівій стороні грудей. зліва від орденів, нижче орденських колодок, під зіркою ордена Святого апостола Андрія Первозванного. Знак ордена «За заслуги перед Вітчизною» II і III ступеня носять на шийній стрічці, а знак IV ступеня на колодці з лівого боку грудей перед іншими орденами і медалями. Якщо нагороджений, володіє вищим ступенем даного ордена, тоді нижча степень не надівається за винятком нагороджених за військову хоробрість.
3
Далі слід Орден мужності. Носять на лівій стороні грудей. Орден «За військові заслуги» так само носиться на лівій стороні грудей і за наявності інших орденів розташовується після ордена Мужності. Далі йдуть орден Пошани, орден Дружби.Военнослужащім вручається медаль ордена «За заслуги перед Вітчизною" із зображенням мечів. Поміщається на лівій стороні грудей після орденів. Далі в порядку ієрархії на лівій стороні грудей доречно розташовувати медаль «За відвагу», медаль «За порятунок загиблих», медаль Суворова, медаль Ушакова, медаль Нестерова, медаль «За відзнаку в охороні державного кордону»
4
Якщо надаватися кілька орденських знаків, вони поміщаються поруч і розташовуються від центру вліво, при цьому нижня частина орденів і медалей повинна знаходитися на одному рівні. Медалі та ордени не прийнято носити в будні дні. Нагороджений зобов'язаний належним чином зберігати знаки відмінності, дбати про їх збереження. Все нагороди та відзнаки забороняється продавати, використовувати в комерційних і рекламних цілях.