Як розмовляти довго.

Ораторське мистецтво - це не просто вміння ясно і доступно викладати свої думки перед аудиторією. Це ще і здатність тривалий час утримувати увагу залу, вміння подати інформацію цікаво і вчасно переключити співрозмовника на потрібну тобі тему розмови. А що ж робити, якщо в процесі виступу у вас не виходить найголовніше - говорити довго і без запинок?
Вам знадобиться
  • - дрібні камінчики,
  • - набір скоромовок,
  • - півгодини вільного часу в день.
Інструкція
1
Розучуйте найскладніші скоромовки і регулярно їх проговорюйте вголос. Напевно ви чули про те, як відомі оратори перед виступами підлягає вправлялися, вимовляючи скоромовки. Якщо вам здається, що методика ця підходить лише для тих, у кого проблеми з вимовою окремих букв, ви помиляєтеся. Постійне обговорювання складних за вимовою буквених поєднань тренує не тільки зв'язки, але і легкі, даючи тим самим вам можливість довше говорити, не збиваючи при цьому дихання.
2
Тренуйте силу голосу. Якщо ваш голос звучить тихо, це підсвідомо сприймається аудиторією як слабкість з вашого боку. Такого оратора ніхто не сприйматиме всерйоз, а, отже, в залі буде шумно. Намагаючись перекричати аудиторію, ви ще більше втрачаєте голос і авторитет, остаточно збиваючись зі своєю думки. Щоб цього не відбувалося, тренуйтеся говорити, перекрикуючи гучні галасливі звуки. Розмовляйте в метро на самих гучних прольотах між станціями, намагайтеся перекричати що йдуть повз поїзда, робіть так, щоб ваш голос ставав сильнішим і потужним, тренуйтеся постійно.
3
Пам'ятаєте, як тренували Елізу Дулітл? Вона набирала в рот маленькі круглі камінчики і намагалася говорити так, щоб це було непомітно. Робіть те ж саме. Для вправи підійдуть гладкі акваріумні камені або кульки середнього розміру. Важливо тільки, щоб вони не були занадто малі, а поверхня їх була досить гладкою і комфортною за відчуттями. Якщо ви будете тренувати свій дихальний апарат, розмовляючи в подібних екстремальних умовах, дуже скоро ні про які запинках і осічки під час виступу ви і не пригадаєте.
Зверніть увагу
Слідкуйте за тим, як ви дихаєте під час виступу. Якщо в певний момент дихання збивається, зафіксуйте це і постарайтеся зрозуміти, що є причиною. Наступного разу, контролюючи процес дихання, вам буде простіше цього уникнути.
Корисна порада
Перегляньте або прослухайте записи з виступами відомих ораторів і спробуйте зрозуміти, що є причиною з популярності. Можливо, вам вдасться перейняти якісь їхні якості або манеру ведення бесіди.