Як розрахувати середнє число. Як порахувати середнє арифметичне в excel.

З точки зору математики середнім числом може бути середнє статечне, квадратичне, гармонійне, зважене, логарифмічне і т.д. Однак на практиці середньостатистичній людині найчастіше доводиться обчислювати просту середню арифметичну величину якогось набору значень. У загальному вигляді таке середнє число можна визначити як число, укладену між найбільшим і найменшим числами заданій послідовності.
Інструкція
1
Складайте всі числа вихідної послідовності, а потім ділите їх на загальну кількість чисел, щоб отримати середнє арифметичне значення. Якщо завдання має прикладний характер, то отриманий результат, можливо, слід округляти, щоб не отримати відповідь у вигляді «півтора землекопа».
2
Якщо таке обчислення носить разовий характер, а чисел у вихідній послідовності не багато, то для практичного розрахунку середнього значення можна скористатися калькулятором, вбудованим в пошукову систему Google або Nigma. Сформулюйте і введіть необхідне математичне дію в поле пошукового запиту цієї системи. Наприклад, якщо треба знайти середнє число голів, пропущених командою ЦСКА в останніх п'яти іграх, то введіть такий запит: «(0 + 1 + 2 + 1 + 1)/5». Результат пошукова система покаже без натискання вами кнопки відправки запиту.
3
Якщо послідовність чисел не так мала, то краще скористатися табличним редактором - наприклад, Microsoft Office Excel. Запустивши редактор, ви відразу отримаєте в своє розпорядження таблицю для заповнення значеннями вихідної послідовності чисел. Зробити це можна вводячи числа вручну, але якщо є можливість скопіювати і вставити числову послідовність у текстовому форматі, то це буде набагато зручніше. У цьому випадку бажано за допомогою будь-якого текстового редактора перед копіюванням замінити всі роздільники між значеннями послідовності на знаки перекладу рядка - тоді після вставки в Excel значення вишикуються в колонку. Якщо замість закінчення рядка використовувати знак табуляції, то вони вишикуються в рядок.
4
Виділіть колонку (або рядок), що містить введені значення, клацнувши її заголовок. Середнє арифметичне значення можна буде побачити нижче таблиці - в рядку стану.
5
Якщо тільки дізнатися це значення мало, то використовуйте формулу для обчислення середнього. Для цього клацніть клітинку, в якій хочете побачити результат, і розкрийте список, що випадає на кнопці з піктограмою грецької букви сигма? в секції «Редагування». Виберіть у списку пункт «Середнє», а потім виділіть заповнений діапазон комірок таблиці і натисніть клавішу Enter. Excel розрахує і відобразить середнє значення.