Як міряти біцепс.

Зростання м'язової маси, в тому числі біцепса , може повідомити не тільки про те, наскільки успішно ви займаєтеся, але і про ваш спортивному потенціалі в цілому. Заміряти обсяг біцепса справа не складна. Замір слід проводити сантиметром.
Вам знадобиться
  • -біцепс;
  • -сантиметрові стрічка.
Інструкція
1
Вимірюйте біцепс не відразу після інтенсивного заняття спороти, а в так званому "холодному" стані. Тобто, як мінімум через кілька годин після тренування. Тільки так визначається його справжній розмір, відразу після тренування м'язи тимчасово збільшуються, але цей обсяг потім спадає.
2
Проведіть виміри в двох положеннях. Спочатку зігніть руку в лікті і прокладете сантиметр навколо біцепса по самим виступаючим його точкам. Із зовнішнього боку руки сантиметр повинен лежати на трицепсе. Запишіть результат. Потім вирівняйте руку і повністю розслабте її. Знову виміряйте за тими ж точкам, що і раніше. І знову зафіксуйте результат. Якщо ви працюєте над збільшенням м'язів, то записувати потрібно кожен вимір, щоб потім легше було стежити за прогресом. Природно, краще вести організовані записи в одному документі на комп'ютері або однієї і тієї ж зошиті.
3
Звертайте увагу на різницю між обсягом біцепса в зігнутому і розслабленому стані. Ця різниця називається екскурсія і зазвичай досягає не більше шести сантиметрів. Чим більше різниця, тим більше ваш атлетичний потенціал. На початку вона зазвичай не перевищує двох-трьох сантиметрів.
4
Якщо у вас вийшла екскурсія більше шести сантиметрів, швидше за все, ви помилилися у вимірах. Втім, врахуйте, що на цей параметр впливає так само і трицепс, а тому при тренуваннях приділяйте не меншу увагу роботі над цією м'язом.
5
При вимірах пам'ятайте, що сантиметр не повинен упиватися в руку, але й не бовтатися. Для правильного ведення статистики вимірюйте обсяг біцепса приблизно раз на місяць, в один і той же час доби, бажано на голодний шлунок. Замір проводиться відразу кілька разів, щоб переконатися в точності отриманих цифр.