Як порахувати кубатуру дощок. Огорожа з необрізної дошки своїми руками.

Дошка - один з найбільш поширених будівельних матеріалів. Дошка широко застосовується при зведенні підсобних і житлових будівель. Її використовують для спорудження опалубки при бетонуванні, паркану навколо ділянки та ін. Для визначення необхідної кількості дошки важливо знати її обсяг або кубатуру .
Вам знадобиться
  • рулетка і калькулятор.
Інструкція
1
Візьміть рулетку і заміряйте довжину, ширину і висоту того, що збираєтеся зашивати дошкою. Незалежно від того, для якої мети будуть використовуватися ці пиломатеріали, для підрахунку потрібної кубатури дощок важливо знати лінійні розміри об'єкта будівництва. Якщо це паркан - потрібна його висота і довжина. Якщо стіни, підлога сараю або будинку - довжина і ширина. І так далі.
2
Оберіть товщину дошки для споруджуваної конструкції. Дуже важливо, щоб дошка була достатньої товщини - від цього безпосередньо залежить її міцність. Дошка не повинна бути дуже тонкою, в іншому випадку вона буде прогинатися і може навіть тріснути. Зайва товщина теж ні до чого - це зайва вага і перевитрата матеріалу.
3
Візьміть калькулятор і перемножте наявні лінійні розміри споруджується конструкції. Для того щоб порахувати кубатуру дошки, помножте отриману в результаті попередньої дії площу на обрану товщину дошки. Всі розміри повинні бути приведені до одних одиницях виміру - метрам.
Зверніть увагу
Потрібно мати на увазі, що обрізна дошка, продавана в будівельних магазинах, має певну довжину. Не завжди цей розмір кратний габаритам споруджуваної конструкції - після нарізки по певній довжині з'явиться частину дошки, яку доведеться стикувати. Однак іноді це неприпустимо. Тому при підрахунку потрібної кубатури дощок потрібно застосовувати коефіцієнт запасу. Зазвичай його приймають рівним 1,1. Тобто отриманий обсяг потрібно помножити на 1.1.Прі підрахунку необхідної кубатури вагонки або шпунтованої дошки слід мати на увазі, що шип становить приблизно 10% від її ширини. Тобто такої дошки потрібно брати мінімум на 10% більше.Якщо йдеться про необрізної дошки, потрібно враховувати коефіцієнт заповнення - дошка в пачці складена різної довжини і ширини. Коефіцієнт заповнення залежить від породи дерева, кількості прокладок в пачці, товщини і вологості дошки. В середньому для необрізної дошки він дорівнює 0,67. Тобто для того щоб порахувати кубатуру необрізної дошки в пачці, потрібно отриманий обсяг помножити на коефіцієнт заповнення.
Корисна порада
При використанні дошки для допоміжних конструкцій (наприклад, будівельних лісів) для підрахунку необхідної кубатури дошки зручніше визначити обсяг 1 м використовуваного пиломатеріалу. Після цього нескладно порахувати потребную кубатуру дощок - для цього потрібно перемножити сумарну дину всіх елементів лісів на обсяг 1 погонного метра дошки.