Як відремонтувати дерев'яний будинок.

Старий дерев'яний будинок - це сімейне родове гніздо. Вклавши в нього свою працю і трохи коштів можна отримати не просто відмінне місце проживання, наповнене енергією предків, а «фортеця» зміцнюючу дух і допомагає впевнено йти по жізні.К жаль, подгнівая від дощу, неякісної гідроізоляції, страждаючи від грибкових хвороб і жуков- червиць, подальшої експлуатації вони не підлягають будова «зношується». Експерти встановили, що первісний стан споруди погіршується на 1 відсоток щорічно. Саме тому необхідно регулярно виконувати ремонтно-відновлювальні роботи.
Інструкція
1
Отже, які дефекти стін дерев'яного будинок а вимагають негайного усунення? Осадка засипки в каркасних стінах, руйнування штукатурки і обшивки, висока повітропроникність, протікання і пошкодження гідроізоляції, зволоження деревини і теплоізоляції конденсаційної і грунтовій вологою повинні усуватися у міру виявлення, не допускаючи їх подальшого розвитку.
2
Які частини дерев'яних будівель найбільше схильні до зносу? Найбільш часто замінюють частину колод під вікнами, статеві балки, нижні вінці рублених і рубаних будинок ов, частково або повністю підлогу.
3
Заходи безпеки при ремонті нижніх вінців зрубу? Перед ремонтом рекомендується скріплювати стіни з двох сторін стисками на відстані 40-70 см від кутів. Стисками можуть бути товсті бруски, пластини або шматки колод потрібної толщіни.Сначала стиски необхідно закріпити на стінах цвяхами. Потім просвердлити в стискаючи наскрізні отвори діаметром 15-20 мм. У ці отвори поставити болти з шайбами і надійно затягнути гайки. Після чого, поставивши стиски, скріпити простінки, щоб вони не розсипалися при видаленні гнилих бревен.Затем в стискаючи влаштувати вирізи, в які підбити підкоси, як з внутрішньої, так і з зовнішнього боку будинок а під деяким кутом . Кінці підкосів закапати міцно в землю, на глибину не менше 0,5 м. Грунт навколо них добре ущільнити. Підкоси зі стисками скріпити скобами, які поставити по одній-дві штуки. Тільки після цього можна розібрати пошкоджені місця в стінах будинок а.
4
Як відремонтувати пошкоджені гниллю крокви і мауерлат? При загниванні решт крокв, які спираються на мауерлат, надходять у такий спосіб: на горищне перекриття кладуть брус, так щоб він спирався на 2-3 балки, після чого в нього упирають підкоси з дощок, які прибивають до крокви цвяхами. До речі, цвяхи забивають по кінцях накладок в неушкоджену частину кроквяної ногі.Для ремонту мауерлата, який загнив на незначній довжині, до підкосити кріплять кроквяну ногу, і прикріплюють скобами до непошкодженому ділянці. Якщо прогнила значна частина мауерлата, то до крокви прибивають накладки з дощок, наголошуючи їх в новий додатковий мауерлат, який встановлюють нижче згнилого. Після чого закріплюють штирями в кладку стени.Отремонтірованний таким чином старий дерев'яний будинок буде радувати вас ще довгі роки.
Дерево з часом починає руйнуватися. Під впливом вологи може дивуватися грибковими захворюваннями, жучками-деревоточцями. Способи ремонту старого дерев'яного будинку залежать від того, як він побудований, має каркас і засипку або ж виготовлений з бруса або лісу-кругляка.
Вам знадобиться
  • - будівельні матеріали для ремонту.
Інструкція
1
Для ремонту каркасного дерев'яного будинку зніміть верхню обшивку. Замініть згнилі елементи каркаса. Розкрийте верхню частину, куди ви будете досипати утеплює матеріал. Найчастіше, щоб справити досипання достатньо залізти на дах і з горищних боку засипати стіни.
2
Спочатку всю стару засипку ретельно утрамбуйте за допомогою довгої жердини, на якому закріпіть штикову лопату. Такий метод дозволяє заповнити всі утворилися з часом порожнечі. Зверху досипьте утеплює матеріал. Підійде шлак, глина, земля. Знову все ретельно утрамбуйте.
3
Щоб додатково утеплити будинок, обтягніть його двома шарами мінеральної вати. Даний вид утеплювача не створює парового ефекту, згубно впливає на дерев'яні конструкції. Зовнішню обробку ви можете зробити за власним розсудом. В якості обробки підійде пазової тес, сайдинг.
4
Якщо будинок виготовлений з бруса або лісу-кругляка, для капітального ремонту потрібно замінити згнилі колоди, які найчастіше бувають на нижніх вінцях.
5
Для заміни нижніх колод зробіть підкоси, які можна кріпити тільки на міцні колоди без ознак підгнивання. Все верхні вінці скріпіть між собою за допомогою брусків або пластин, ретельно скріпіть простінки.
6
Підкоси закопайте в землю з ухилом і закріпіть на міцних вінцях, які ви не плануєте змінювати. Акуратно видаліть згнилі колоди і підведіть нові. Ремонт потрібно виробляти по черзі з усіх боків будинку. Прибирати відразу весь згнилий вінець не можна, так як підкоси можуть не витримати і весь будинок завалиться.
7
І в каркасному, і в рубаною будинку, крім ремонту стін практично завжди доводиться міняти стелю та підлогу. Для ремонту стелі приберіть верхні лаги, встановіть нові і постеліть плахи. Робити плиткове перекриття в старому будинку небезпечно, тому достатньо буде замінити старі лаги і плахи на нові.
8
Таким же методом відремонтуйте підлогу. Приберіть всі старі плахи і лаги і встановіть нові.