Як в'язати подвійний в'язкою.

Вироби, виконані подвійний в'язкої , виглядають не тільки оригінально, вони тепліше і м'якше, до того ж вони двосторонні, а значить, і носити їх можна як дві різних одежини. Такий ефект досягається завдяки особливому способу в'язки - його називають або подвійний в'язкої , або порожнистої гумкою, коли в кожному ряду провязивают тільки лицьові петлі, а виворітні просто знімають (в іншому варіанті в першому ряду в'яжуться тільки лицьові, виворітні знімаються, а в другому - пров'язуються виворітні, а лицьові знімаються). Це лише на перший погляд здається складним - на ділі все досить просто.
Вам знадобиться
  • Спиці на волосіні
  • Пряжа двох кольорів або двох типів
Інструкція
1
Наберіть необхідну кількість петель на спиці. Не забудьте, що для подвійний в'язки необхідно парна кількість петель, плюс 2 кромочні.
2
В'язати виріб необхідно за схемою: 1 петля пров'язати лицьовими, 1 - знімається виворітного, що не пров'язуючи, нитка при цьому повинна знаходитися «перед роботою».
3
Однак для того, щоб створити двокольорову гумку, необхідно чергувати по 2 ряди різних кольорів, тобто в'язати за схемою: перший ряд: 1 петля лицьова, 1 петля знімається виворітного НЕ пров'язуючи, нитка «перед роботою»; другий ряд: 1 петля знімається лицьовій НЕ пров'язуючи, при цьому нитка знаходиться «за роботою», 1 виворітна.
4
Для створення двостороннього полотна, схема в'язки трохи змінюється: спочатку ряд в'яжеться однією, а потім другий ниткою, умовно їх можна розділити на основну і допоміжну. Основний буде та, з якої в'яжеться фон вироби, допоміжної ж - нитка узора.Набор петель відбувається основною ниткою. Кількість петель також повинно бути парним, проте їх має бути в два рази більше, ніж необхідно по рісунку.1-ий ряд пров'яжіть за стандартною схемою, зазначеної вище: 1 лицьова, 1 виворітна. Далі всі петлі перетяните на праву спицю і прив'язавши допоміжну нитку, пров'яжіть нею цей же ряд за схемою: 1 лицьову петлю зняти, нитка «за роботою», 1 виворітна провязать.2-ой ряд: ряд основної нитки пров'яжіть по малюнку, потім перетягніть полотно на вільну спицю і пров'яжіть цей же ряд допоміжної ниткою: виворітна петля знімається без пров'язування (нитка «перед роботою»), лицьова петля провязивается.Последующіе ряди в'яжуться відповідно з першими двома, т.е всі непарні ряди в'яжуться як перший ряд, всі парні - як другу ряд.В результаті у вас повинно вийти виріб, одна сторона якого буде одного кольору, а інша - іншого.
5
Якщо ви хочете вив'язати візерунок: під час в'язки основною ниткою зніміть потрібну лицьову петлю в особовому ряду не пров'язуючи, і пров'язуйте її ж в тому ж ряду допоміжної ниткою. Теж саме можна зробити з виворітного петлею в виворітного ряду.
Корисна порада
Більш акуратне двостороннє виріб вийде, якщо внутрішню і зовнішню сторони в'язати єдиним полотном. Однією ниткою зв'яжіть повністю виріб, коли виріб буде завершено, пров'яжіть 1 ряд виворітними петлями для лінії згину, підв'яжіть до виробу іншу нитку і зв'яжіть все в зворотному порядку.