Як дізнатися тиск в шинах.

Контроль правильного тиску в шині благотворно впливає не тільки на термін служби шини і курсову стійкість, але і дозволяє заощадити бензин. Правильне тиск дозволяє відчути безпеку і комфорт водіння свого автомобіля. Правильне тиск допомагає уникнути деформацію покришки і зберегти протектор.
Вам знадобиться
  • - компресор
Інструкція
1
Потрібне тиск в шині рекомендує виробник авто. Зазвичай інформація про рекомендований тиск написана в керівництві з експлуатації автомобіля, або на табличці, яка розташовується на стійці дверей водія або на бардачку, а також з внутрішньої сторони кришки бензобака. Зазначається інформація про максимальному навантаженні на авто, холодне тиск в шинах. Наприклад, покришка зі стандартними параметрами 185/65 R14 матиме тиск в 28psi, а 195/55 R15 - 32 psi. Також тиск в шинах змінюється залежно від температури повітря - 10 градусів температури змінюють тиск в покришках на 1 psi.
2
Для вимірювання тиску потрібно обов'язково користуватися стандартним компресором, або компресором на бензозаправках. Багато сучасні автомобільні насоси забезпечені відповідним датчиком. Не слід вимірювати тиск шини автомобіля «на око».
3
Тиск слід перевіряти регулярно, оскільки з часом воно зменшується. Шини схильні до механічних впливів, в холодну пору спостерігається падіння компресії до 2 фунтів. Після заміни покришок не забувайте робити балансування і підкачування. Перевіряйте показники тиску запасного колеса на випадок непередбаченої ситуації на дорозі.
4
Погано накачана шина нерівномірно розподіляється по поверхні дороги, погіршуючи зчеплення з дорогою. Зменшується термін служби шини, збільшується амплітуда деформації, нагрівання, в результаті чого втрачається енергія, яка впливає на витрату палива в результаті збільшення опору коченню. Перекачана шина жорстка, легше котиться, втрачає в зчепленні з дорогою. Після потрапляння в яму підвищується ймовірність пошкодження покришки і зростає ступінь навантаження на кузов і підвіску. Також така шина створює більше шуму в салоні машини, що доставляє деякий дискомфорт.
Зверніть увагу
Не можна знижувати рівень тиску в «гарячої» шині (під час їзди покришка нагрівається). Проводьте будь-яку перевірку тільки на «холодних» шінах.Некоторие автомобілі володіють різними показниками тиску на задній і передній осі, тому будьте уважні при підкачування.
Корисна порада
1PSI дорівнює 0,7 кг/см або 0,68 атмосфер (6,865 кПа). Величина виміру завжди вказується на датчику компресора.