Як підібрати пам'ять до комп'ютера.

Оперативна пам'ять - ключ до швидкої і ефективної роботи вашого персонального комп'ютера. Саме тому варто вибирати пам'ять для свого комп'ютера з усією відповідальністю. Ця стаття допоможе вам вибрати оперативну пам'ять для комп'ютера залежно від його параметрів і сили процесора.
Інструкція
1
Згадайте, яка потужність процесора в вашому персональному комп'ютері. Чим могутніше процесор і відповідно, чим потужніший комп'ютер, тим більше пам'яті йому потрібно.
2
Для правильного підбору комплектуючих до материнської плати вам потрібно знати два параметри, якими володіє ОЗУ (оперативне запам'ятовуючий пристрій) - це швидкість і об'єм. Швидкість вимірюється в MHz, обсяг - в Mб. Для сучасних потужних комп'ютерів рекомендується купувати дві і більше плати оперативної пам'яті. У тому випадку якщо ви вирішили піти цій раді, то придбайте плати з однаковими параметрами. Це зможе гарантувати стабільну роботу комп'ютера. Якщо якась плата буде працювати швидше, а якась повільніше, ваш комп'ютер буде орієнтуватися на більш слабку ОЗУ. Якщо ви купили оперативну пам'ять об'ємом в 1 Гб, то другу варто купувати точно таку ж, не менше.
3
Вважається, що на процесор в 1000 MHz вимагається плата оперативної пам'яті мінімум в 512 Мб. Розраховуйте необхідний обсяг за цим параметром в залежності від частоти вашого власного процесора. Чим могутніше процесор, тим більше ОЗУ йому буде потрібно. Наприклад, для потужного ігрового комп'ютера необхідно від 2 до 4 Гб оперативної пам'яті.
4
Також при підборі ОЗУ для свого комп'ютера ви повинні знати, чим відрізняються різні типи пам'яті - DDR, DDR II і DDR Ш. Розрізняються вони, насамперед, сумісністю з тими чи іншими моделями материнських плат. Оперативна пам'ять формату DDR сьогодні зустрічається досить рідко і властива старим моделям комп'ютерів. Дізнайтесь яка оперативної пам'яті підтримується вашою материнською платою, тільки після цього відправляйтеся в магазин, адже якщо ви купите плату пам'яті невідповідного типу, вона просто напросто не встановили.
Оперативної пам'яттю (ОП) називається робоча область для діяльності центрального процесора (CPU). У ній зберігаються дані і програми, запущені в даний момент роботи комп'ютера. ОП є тимчасовим сховищем даних і в момент перезавантаження або виключенні ПК вона повністю «порожніє».
Інструкція
1
Динамічна пам'ять з довільним доступом або DRAM - за цією технологією виконується ОП в сучасних комп'ютерах.
2
Вибрати оперативну пам'ять не так-то просто. При цьому нам потрібно приділити увагу типу пам'яті, її пропускної здатності, латентності (таймингам) й обсягом.
3
Тип ОП. Є кілька типів пам'яті і перед вибором потрібного важливо визначити, чи підтримується він материнської картою вашого ПК. А ось список типів оперативної пам'яті: DDR характеризується подвійною швидкістю передачі даних. Зараз цей тип ОП застарів морально і фізично і вже майже не використовується. Модуль DDR має 184 контакту і стандартне живить напруга в 2,5 В; DDR2 отримав сьогодні найбільш широке поширення. Дозволяє робити вибірку 4-х біт за такт, в той час як DDR - тільки 2 біти. Має по 120 контактів з кожного боку. Напругу живлення складає 1,8 В.DDR3 дозволяє робити вибірку вже 8-ми біт за один такт. Контактів має теж 240, як і DDR2, а стандартне його напруга складає всього лише 1,5 В. Крім того, у DDR3 знижений споживання енергії на 40% щодо пам'яті DDR2. Тому, для ноутбуків і нетбуків така пам'ять практично незамінна.
4
Тепер поговоримо про пропускну здатність. Чим більше у шини ОП цей показник, тим більше продуктивність комп'ютера. Приміром, якщо пропускна здатність процесора дорівнює 10600Мб/с, то ми можемо купити і встановити відразу два модуля ОП з пропускною здатністю 5300 Мб/с кожен. І вони будуть відмінно працювати в двоканальному режимі. Використовуючи DDR і материнську плату, яка дозволяє використовувати і трьохканальний режим, можна встановити три модуля ОП DDR3.
5
Латентність або тайминги. Це тимчасові затримки сигналу. В технічні нетрі вдаватися не будемо. Варто лише сказати, що чим менше тайминги - тим безперечно краще.
6
І останнє, обсяг ОП. Модулі з обсягами 512, 1024, 2048 МБ найбільш популярні в даний час. Тут все зрозуміло: якщо пам'яті мало - комп'ютер гальмує, а ось зайвої пам'яті ніколи не буває. Висновок - купуйте пам'ять з найбільшим обсягом.