Як обробити стерлядь. Як вживати стерлядь.

Якщо вам в руки потрапила неразделанная стерлядь , вважайте, що вам крупно повезло. Для приготування страв можна використовувати всі її частини, навіть плавники і хвіст. Вона володіє чудовими смаковими якостями і є делікатесом. Обробити стерлядь не так складно, але існує декілька ключових моментів, які потрібно врахувати.
Вам знадобиться
  • -стерлядь
  • -великий ніж з товстим лезом
  • -широка обробна дошка
  • -дуршлаг
  • -кіпяток
Інструкція
1
Обполощіть рибу, перекладіть на велику дерев'яну дошку. Спочатку видаліть голову. Для цього необхідно під грудними плавниками зробити розріз по косій до голови і перерубати хрящ. Грудні плавники розташовані майже поруч з головою.
2
З голови видалити очі, вирізати зябра. Добре промити голову. Використовувати її потрібно протягом години, або відразу прибрати в морозильну камеру. Зябра потрібно викинути.
3
Видаліть з боку черевця і з боків тушки крупну окостенілу луску. Зчищати потрібно від хвоста до голови. Потім, звільніть спинку стерляді від гострих «шпильок», вони ще називаються жучками. Лезо ножа направляйте від себе і не беріться за жучки руками.
4
Розріжте черевце від хвостовій частині до голови. Випатрайте рибу, видаліть нутрощі.
5
Зробіть акуратний надріз на хвості до хребта приблизно в сантиметрі від плавника. Повністю перерізати не потрібно. Повільно провертайте хвіст навколо своєї осі і викручуйте визигу, шнурок, що розташовується біля хребетного стовпа. Це найважливіша частина оброблення стерляді. Візігу потрібно видалити всю. Якщо вона обірвалася, зробіть розріз вище і дістаньте залишок товстої голкою. Відрізаний хвіст відкладіть до голови.
6
Очистіть рибу від шкіри. Для цього візьміть ніж як при чищенні картоплі, захопіть шкірочку в хвостовій частині і тягніть на себе. Знімається вона просто, як чохол. Якщо виникли складності при знятті шкіри, обшпарте рибу окропом.
7
Покладіть рибу перед собою спинкою вгору і розріжте перпендикулярно її довжині на ланки товщиною 1,5-2 см, починаючи від голови.
8
Покладіть отримані шматки в друшляк і обдайте окропом. Це необхідно для того, щоб вони зберегли форму при подальшій тепловій обробці. Ошпаріваніе допомагає уникнути згустків білка на ланках риби.
9
З розібраних частин стерляді можна приготувати чудову юшку, запіканки, посмажити, запекти або закоптити. Для приготування супів найкраще підходять голова, плавники і хвіст.
Зверніть увагу
Вживати стерлядь з визигой категорично забороняється.
Корисна порада
Якщо ви бажаєте приготувати рибу цілком, з головою, спинні жучки потрібно видаляти вже після приготування, інакше риба може втратити формуючи.