Як малювати портрет.

Мабуть, обличчя людини малювати цікавіше і складніше всього. Воно може передавати тисячі відтінків настрою і заворожувати чарівністю. Але один невірний рух олівця здатне зруйнувати цю красу, передану на малюнку. Щоб полегшити роботу над портретом , можна використовувати знання про «класичних» пропорціях особи, змінюючи їх відповідно до зовнішнім виглядом позує.
Вам знадобиться
  • - олівець;
  • - папір;
  • - ластик.
Інструкція
1
Візьміть аркуш паперу формату А3. Покладіть його вертикально перед собою. Виділіть на ньому простір, на якому буде розташовуватися портрет. Навколо особи повинен залишитися «повітря», щоб воно не доторкалося до однієї зі сторін аркуша.
2
Намалюйте прямокутник, рівний висоті і ширині обличчя. Його сторони повинні відповідати співвідношенню висоти і ширини голови моделі.
3
Розділіть прямокутник навпіл вертикальною лінією. Це центральна вісь, по якій ви будете перевіряти симетричність побудови обох половин особи. Симетричність важлива на етапі ескізу, потім її можна злегка порушити відповідно до природними даними моделі - людські обличчя, як правило, не симетричні на 100 відсотків.
4
Розділіть прямокутник горизонтальними лініями на шість рівних частин. Для зручності пронумеруйте лінії - верхня буде першою, а нижня - сьомий. На рівні четвертої лінії намалюйте очі. Вісь буде приходити на зіниці. Відстань між очима індивідуально, але, як правило, приблизно відповідає ширині крил носа.
5
Між третьою і четвертою лінією позначте брови. Слідкуйте за їх формою - опущені кінчики додадуть особі засмучене вираз, а надмірно підняті - зроблять його здивованим.
6
П'ята вісь буде вказувати на місце, де знаходиться кінчик носа. Трохи нижче цього рівня розташовані мочки вух, а верхня їх межа збігається з рівнем знаходження перенісся.
7
На шостий осі намалюйте губи. Щоб визначити, де повинні розташовуватися їх кінчики, проведіть прямі лінії від зіниць вниз.
8
Відкоректуйте всі побудови відповідно до реальної зовнішністю вашої моделі. Після цього зітріть всі допоміжні лінії.
9
Переходьте до штриховке портрета. Спочатку заповнюйте кольором найбільш світлі ділянки обличчя, потім затемняйте їх в тінях. Напрямок штриха повинно повторювати форму частини обличчя. Потім на основну штрихування накладайте кілька ліній, розташованих під гострим кутом.
10
Якщо ви занадто затемнили малюнок на якійсь ділянці, прибрати надлишки графіту можна за допомогою Клячка.
11
Чи не розтирайте олівцеву штрихування, намагаючись передати плавні переходи тону. Замість цього міняйте натиск на олівець, щоб лінія з зовсім світлою переходила в насичену.
Різні художні матеріали дозволяють створити одну і ту ж картину, але наділити її кардинально різною атмосферою і різними відчуттями - якщо картина, написана маслом, нагадує про монументальності і глибині, то картина, намальована аквареллю , несе в собі прозору і повітряну атмосферу, наділяючи зображення легкістю. Саме тому акварельні портрети так добре підкреслюють людську красу. Знаючи техніку роботи з аквареллю , ви теж зможете намалювати аквареллю портрет будь-якої людини.
Інструкція
1
Для початку визначте композицію майбутнього портрета і його компоновку. Накидайте ескіз силуету зображуваного на портреті людини, нанесіть на малюнок основні риси обличчя, предмети одягу, фонові елементи.
2
Продумайте колірну основу портрета - всі кольори, вибрані для малювання, повинні гармонійно поєднуватися один з одним і підкреслювати основну емоційну задачу портрета.
3
Чим світліші і пастельні відтінки ви використовуєте, тим більш спокійні емоції викликає портрет. Чим більш яскраві і контрастні фарби ви обираєте, тим більша напруга випробує глядач і тим більш драматичним стане портрет. Залежно від того, кого ви малюєте і які завдання перед собою ставите, підбирайте колористику малюнка.
4
Акварельний малюнок повинен бути наповнений повітрям і прозорістю, тому фарби повинні просвічувати крізь один одного і промальовування повинна підкорятися цьому правилу. Не використовуйте білих фарб - їх роль відіграє білий папір.
5
Починайте малювати з найсвітліших фрагментів портрета, намагаючись максимально вдало передати кольором пластику зображуваної особи. Спробуйте заздалегідь потренуватися на чорновому аркуші для ескізів, щоб зрозуміти, як формувати переходи між квітами і як краще використовувати різні відтінки акварелі для того, щоб найкращим чином продемонструвати емоційну насиченість і пластичність портрета.
6
Не забудьте про світлових відблисках і затінених місцях. Наносите фарбу пензлем легкими рухами, не перестарайтеся з кількістю фарби - вона повинна бути прозорою. Через великої кількості вологи у фарбі папір для акварелі має тенденцію збиратися в складки і деформуватися, тому попередньо натягніть папір на планшет за допомогою кнопок або спеціальних кріплень.