Як навчитися малювати шарж.

Слово « шарж » завжди йде в парі з визначенням «дружній». Щоб добра насмішка не перетворилася на кілочка карикатуру, при малюванні перекручених рис у шарж е потрібно враховувати реальні пропорції людського обличчя і тіла.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - простий олівець;
  • - ластик;
  • - фарби.
Інструкція
1
Уміння помітити характерну рису людини - запорука успіху при створенні шарж а. Поспостерігайте за своєю «жертвою» в звичайному житті і виділіть саме ту межу, яка відрізняє її від всіх інших. Це може бути деталь зовнішності, особливості характеру, які проявляються в міміці або рухах.
2
Залежно від того, яку особливість ви виявили, визначте композицію вашого малюнка. Якщо вас привабило щось в особі людини, на зображенні повинен буде з'явитися портрет, який займає основну частину листа. Якщо специфічні властивості були знайдені у фігурі моделі або її рухах, розподіляйте простір так, щоб у ньому помістився начерк в повний зріст.
3
Сутність шарж а полягає в перебільшенні деталей. Щоб навмисно неправильно намалювати частину тіла людини, потрібно добре знати принципи її зображення в неспотвореному вигляді. Побудуйте особа або всю фігуру у відповідності з традиційними пропорціями. Це повинен бути мінімалістичний начерк олівцем, який лише визначає розташування частин на малюнку та їх обсяг.
4
Починайте змінювати ту частину, над якою хочете по-доброму посміятися. Зробіть її більше і при необхідності зменшіть інші частини тіла, щоб підкреслити комічний ефект.
5
На цьому етапі необхідно вибрати стиль шарж а. Можна зробити його реалістичним - тоді основна частина тулуба не потребуватиме спотвореннях. Якщо ж ви робите малюнок у «мультяшному» стилі, від реальних пропорцій можна відійти досить сильно.
6
Завершіть олівцем ескіз, видаливши допоміжні лінії і детально вималювати комічний елемент.
7
Підберіть матеріал, яким ви будете розфарбовувати шарж . Найчастіше його роблять в одному кольорі, щоб акцентувати увагу на жарту і не відволікатися на яскраві деталі. У такому випадку вам потрібно накласти тіні олівцем, гелевою ручкою або тушшю на начерк олівцем. При роботі в реалістичній манері дотримуйтесь всіма правилами використання акварелі або будь-який інший фарби.
Зверніть увагу
Уважно спостерігайте за рухами обличчя і тіла героя. Коли ви будете зображувати перебільшену комічну деталь, неправильно намальоване рух м'язів буде особливо помітно. Тому буде корисно вивчити їх розташування по анатомічних енциклопедій або схемами з інтернету.