Як склеїти коробку. Як склеїти пластикову коробку.

Підібрати в магазині коробку для подарунка не так-то просто: то розмір не підходить, то форма, то оформлення не подобається. Щоб не витрачати час на пошуки, зробіть своїми руками підходящу тару будь-якої конфігурації.
Вам знадобиться
  • - картон;
  • - лінійка;
  • - олівець;
  • - ножиці;
  • - клей.
Інструкція
1
Виберіть картон, з якого ви будете робити коробку . Якщо ви плануєте упаковувати в неї важкий предмет, підберіть щільний жорсткий матеріал. Для більш легких подарунків підійде упаковка із звичайного кольорового картону або паперу для пастелі та акварелі.
2
Чертеж викрійки для коробки представлятиме собою розгортку геометричної фігури. Вибір фігури залежить від форми подарунка. Найбільш універсальними будуть коробки у формі куба, піраміди і циліндра.
3
Щоб зробити тару кубічної форми, вам буде потрібно вимір одного боку подарунка, який ви будете упаковувати. Додайте до цього значення 1-2 см і помножте число, що вийшло на 4. На картоні проведіть лінію такої довжини. Від верхнього і нижнього кінців відкладіть в сторону кількість сантиметрів, рівне 1/4 довжини відрізка. Потім з'єднайте ці сторони лінією, паралельної першому променю.
4
Одержаний прямокутник розділіть на чотири рівних квадрата. До бічній стороні верхнього з них прірісуйте точно таку ж фігуру - це дно коробки. Передбачте на кресленні два клапана, які будуть з'єднувати боку коробки в єдине ціле.
5
Окремо накресліть кришку коробки. Її периметр повинен перевищувати периметр дна на 1 см, також до висоті кожного боку додайте необхідну висоту бортика кришки.
6
Виріжте заготовку і зігніть по всіх лініях. Клапани змастіть клеєм, прикладіть до внутрішньої частини коробки і притисніть на кілька секунд. Після висихання клею тару можна буде використовувати.
7
Заготовка для коробки у формі піраміди повинна складатися з трьох однакових трикутників, з'єднаних між собою по бічній стороні. В основі кришки накресліть рівносторонній трикутник, який буде більше ширини коробки на 2 мм.
8
Для виготовлення циліндричної упаковки накресліть два кола: один для дна коробки, другий (на 3 мм ширше) - для кришки. Сторона прямокутника для основної частини коробки дорівнює довжині окружності, яка лежить в основі.
9
Готову коробку можна обклеїти кольоровим папером або покрити фарбою.
Оригінальна весільна традиція підносити гостям невеликі солодкі сувеніри в чарівних коробочках - бонбоньєрку - народилася у Франції, що славиться відмінним почуттям стилю. Ідея бонбоньєрок може бути актуальною не тільки для весілля, адже невеликі подарунки прийнято дарувати колегам або друзям на будь-яке свято. Чому б не запакувати їх в маленькі коробочки оригінальної форми? Подарунок в бонбоньєрці, виготовленої власноруч, напевно буде тепло сприйнятий як щире вираження вашої дружби і вдячності.
Вам знадобиться
  • - форма коробочки;
  • - щільний папір/тонкий картон;
  • - олівець, лінійка, канцелярський ніж, самовідновлюється килимок для різання паперу;
  • - клей;
  • - декоративні елементи для прикраси.
Інструкція
1
Накресліть викрійку коробочки, взявши за основу прикладену схему, або використовуйте як шаблон акуратно розібрані пакувальні коробки з-під новорічних подарунків, духів, дорогих цукерок. Форма бонбоньєрки може бути будь-хто.
2
Використовуйте щільну кольорову або дизайнерський папір (або тонкий картон). Якщо ви взяли звичайний білий картон, то можна обклеїти його красивою пакувальної папером, а можна залишити білим, але тоді всі лінії потрібно наносити з виворітного боку коробочки і складати її кресленням всередину.
3
На спеціальному гумовому килимку для різання, який можна придбати в будь-якому магазині канцтоварів, виріжте коробочку по контурах за допомогою канцелярського ножа і лінійки, і зробіть всі необхідні прорізи (якщо вони передбачені конструкцією), щоб можна було її скласти і закрити. Це потрібно робити дуже уважно і обережно, щоб не розрізати дорогий папір не там, де треба. Якщо ви не маєте досвіду виготовлення складних коробочок, краще спочатку потренуйтеся на недорогому матеріалі.
4
Місця згинів коробочки-бонбоньєрки «прокреслите» зворотного (не гострою) стороною леза канцелярського ножа або лезом ножиць по лінійці. Якщо згин дугоподібний, то акуратно виконайте цю операцію від руки. Дія виробляється по лицьовій (зовнішньої) стороні згинів бонбоньєрки. Це необхідно для отримання чітких згинів, до того ж після такої обробки коробочка легко складеться.
5
Зігніть бонбоньєрку в місцях згинів і пропрасуйте згини пальцями або ручками ножиць, не пошкоджуючи текстуру паперу. Ви повинні добре собі уявляти конструкцію обраної моделі коробочки, щоб зігнути кожен згин в потрібну сторону - назовні або всередину вироби.
6
Намажьте клейовий клапан (якщо такий є) клеєм ПВА або клей-олівцем. Склейте бонбоньєрку, притиснувши клапан клейовий стороною до внутрішньої сторони краю коробочки. Деякі моделі коробочок складаються без використання клею. Складіть коробочку по всіх лініях згину в строго визначеному для даної моделі порядку.
7
Якщо ви робите коробочку з кришкою, виконайте всі описані вище дії і з нею.
8
Якщо необхідно, прикрасьте коробочку додатковими елементами: стрічечкою, стразами, штучним квіткою, пір'їнкою або чимось ще. Їх краще приклеювати клейовим пістолетом, щоб вони були надійно зафіксовані. Не забудьте покласти в бонбоньєрку приготований подарунок.
Корисна порада
Викрійку коробочки-бонбоньєрки можна скачати в інтернеті на сайтах, присвячених проведенню і оформленню різних урочистостей. Якщо необхідно, розміри коробочки можна підігнати спеціально під ваш подарунок. Роздрукуйте викрійку на принтері.