Як полагодити звук на комп'ютері. поганий звук на ноутбуці.

Причини того, що на комп'ютері немає звуку або він поганий, найчастіше дуже прості і легко переборні. Але можливих причин багато, і в цьому полягає складність лагодження звуку. Не дивуйтеся, що далі вас попросять перевіряти зовсім вже прості речі, але й у досвідчених користувачів трапляється, що йде багато часу на усунення неполадки тільки тому, що не там шукають.
Інструкція
1
Перевірте правильність під'єднання колонок (навушників) до лінійного виходу звукової карти. Кабель повинен бути вставлений в зелене гніздо. Перевірте справність звуковідтворювального пристрої, замінивши його на інше. Якщо це активні колонки, переконайтеся, що вони включені.
2
Наступний етап - перевірка налаштувань системи. Розглянемо на прикладі Windows XP. Відкрийте панель управління і запустите "Звуки та аудіопристрої". Відкрийте вкладку "Аудіо". Клацніть на кнопці "Гучність" і переконайтеся, що движки "Загальна" і "Звук" підняті досить високо, а регулятори балансу над ними стоять на середині. Клацніть на кнопці "Налаштування" і виберіть тип пристрою, найбільш відповідає вашому.
3
Відкрийте вкладку "Гучність" і переконайтеся, що движок "Гучність мікшера" зрушать досить далеко вправо. Перевірте, щоб біля "Вимкнути звук" не стояла галочка. Клацніть на кнопці "Гучність динаміків" і подивіться, щоб обидва движка були зрушені досить далеко вправо.
4
Поверніться на панель управління. Виберіть "Адміністрування" => "Керування комп'ютером" => "Диспетчер пристроїв". Клацанням розкрийте гілку "Звукові, відео та ігрові пристрої" і переконайтеся, що ваша звукова карта присутній у списку. Якщо її немає, перейдіть до пункту 6.
5
Виберіть вашу звукову карту і клацніть правою кнопкою мишки, щоб з'явилося меню. Клацніть на "Властивості". Стан пристрою повинно бути "Пристрій працює нормально". Якщо це не так, перейдіть до пункту 6. Переконайтеся, що внизу, де відображається "Застосування пристрою", вибрано "Це пристрій використовується".
6
Якщо ви дійшли до цього пункту, швидше за все, у вас не встановлений або неправильно встановлений драйвер звукової карти. У випадку зі звуковою картою, вбудованої в материнську плату, вставте в комп'ютер інсталяційний диск від вашої материнської плати і переустановите драйвер звукової карти. Якщо є підозра, що з цього диску ніхто нічого взагалі не встановлював, а таке трапляється, встановіть всі драйвера. Якщо звукова карта зовнішня, переустановите її драйвер з диска, який до неї додається.
7
У випадку з зовнішньої звуковою картою можливе забруднення контактів. Для перевірки вимкніть комп'ютер, зніміть з нього кришку, витягніть з звукової карти зовнішні штекери (від колонок і мікрофона), відкрутіть кріпильний гвинт, витягніть плату зі слоту, почистіть контакти м'яким ластиком. Виконайте операції в зворотному порядку для під'єднання карти.
Корисна порада
Якщо нічого з перерахованого вище не допомогло, значить доведеться віднести комп'ютер в сервісний центр або працювати з ПК без звуку.