Як очистити батарею. промивка радіатора опалення.

Іноді доводиться стикатися з ситуацією, коли в період опалювального сезону верхня частина батареї тепла, а нижня - холодна. Це вірна ознака того, що батарея забита накипом, її необхідно чистити.
Вам знадобиться
  • - апарат для прочищення опалювальних систем;
  • - зварювальний апарат;
  • - розчин для розм'якшення накипу;
  • - стандартний слюсарний інструмент.
Інструкція
1
Акуратно зніміть батарею за допомогою слюсарного інструменту. Як правило, батареї опалення кріпляться на двох Г-подібних власниках (батареї старого зразка) або спеціальному пазів кріпленні (нові).
2
Обробіть внутрішню поверхню батареї спеціальним хімічним розчином, размягчающім накип та інші відкладення.
3
Проведіть гідродинамічну промивку батареї. Для цього використовуйте спеціальний апарат для промивання опалювальних систем. Введіть пістолет з насадкою всередину радіатора і включіть апарат. Високонапірні і тонкі струмені води зруйнують всі освіти, видалять накип, іржу, жир, хімікати та інші технологічні та природні відкладення.
4
Встановіть батарею на своє місце за допомогою зварювального апарату і слюсарного інструменту.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що промивка батареї в одній квартирі малоефективна. Накип та бруд все одно будуть заноситися циркулюючим потоком води. Хороший результат буде отриманий при прочищення опалювальної системи у всьому будинку або під'їзді. Крім цього, у жодному разі не проводите промивку батарей в опалювальний сезон. Це можна зробити тільки в період з 15 квітня по 15 жовтня, звернувшись за допомогою до досвідчених фахівців, які мають всі відповідні допуски до таких видів робіт і оснащеним спеціальним технічним обладнанням. Радіатори, виготовлені з алюмінію, не можна промивати кислотними та лужними розчинами. Ці речовини можуть порушити цілісність батареї, і вона прийде в непридатність.
Корисна порада
Рекомендується здійснювати очищення батарей опалення від накипу і сміття хоча б один раз на три роки. Це буде набагато дешевше і менш трудомістким у порівнянні з заміною та ремонтом старих труб. Адже відомо, що витрати з очищення опалювальної системи окупаються протягом двох-трьох місяців, а товщина шару накипу в 1 мм створює такий же теплоізоляційний ефект, що і шар теплоізолюючою вати.