Як запаяти провід.

При ремонті електротехнічних пристроїв досить часто доводиться з'єднувати дроти за допомогою пайки. Щоб з'єднання було надійним, необхідно знати основи технології пайки і мати елементарні навички роботи з паяльником. Навіть якщо ви раніше не мали досвіду таких робіт, не впадайте у відчай - майстерність приходить з досвідом.
Вам знадобиться
  • Паяльник, припій, каніфоль, напилок, дерев'яна дощечка, спирт
Інструкція
1
Підготуйте необхідні інструменти для пайки проводів. Вам знадобиться паяльник потужністю 40-60 Вт, розрахований на напругу 200 В. Також запасіться припоєм і каніфоллю. Припій бажано взяти олов'яно-свинцевий (ПОС-61). Для з'єднання проводів пайкою в важкодоступних місцях використовуйте рідку каніфоль. Для цього подрібніть шматочок каніфолі і залийте розчином спирту, а потім збовтайте до повного розчинення. Приміщення, в якому ви працюєте, має добре провітрюватися.
2
Підготуйте паяльник до роботи. Для цього заточите його жало напилком і залудити. Зачищене жало опустіть в каніфоль, потім в припой і потріть жало паяльника про дерев'яну дощечку. Кінчик паяльника покриється тонким шаром розплавленого припою, після чого інструмент готовий до роботи.
3
Зніміть ізоляцію з дроти , що підлягає пайці. Це можна зробити ножем; діяти при цьому потрібно акуратно, щоб не пошкодити жили дроти . Якщо провід багатожильний, скрутіть жилки і залудити, поклавши на каніфоль і прогрів їх паяльником. Припій рівномірно розтечеться по поверхні дроти .
4
Паяти дроти ви можете, наклавши їх один на одного або зробивши попередньо скрутку. Скорочення дроти обробіть паяльником, попередньо опустивши жало в каніфоль і припой. З'єднання готове.
5
Перевірте місце пайки. Якісна пайка міцно єднає дроти , кінчики яких мають гладеньку поверхню. Якщо місце пайки має сферичну форму, розігрійте його паяльником до розплавлення припою і видаліть його надлишки. При цьому зайвий припій залишиться на жалі паяльника.
6
Якщо місце з'єднання проводів має матову поверхню і здається подряпаним, говорять про «холодної пайку». В цьому випадку розігрійте місце пайки, щоб припой розплавився, після чого дайте йому охолонути, не зрушуючи сполучаються дроти .