Як порахувати діаметр кола.

Окружністю називається місце точок площин, однаково віддалених від єдиної заданої точки, яка є центром, на певну відстань, іменоване радіусом. Також існує таке поняття, як діаметр окружності. Для того щоб його знайти, скористайтеся інструкцією.
Вам знадобиться
  • - калькулятор
Інструкція
1
Збільште радіус в два рази D = 2R. Діаметр - це хорда, що проходить через центр кола, також діаметр має максимальну довжину серед всіх інших можливих в окружності хорд. У такому випадку можна зробити висновок, що він дорівнює сумі двох радіусів однієї і тієї ж представленої кола. Цей спосіб вдало застосовується тільки в тому випадку, якщо в задачі є дані по радіусу. В іншому випадку виберіть щось інше для вирішення поставленого завдання.
2
Поділіть довжину кола на число Пі. Зазвичай в математиці це число використовується як позначення певної ірраціональної величини. Число Пі прирівнюється до 3,14. Але це відносне значення, яке застосовують для зручності при нескладних обчисленнях. У підсумку виходить така, зовсім нескладна формула: D = L/?. При наявності даних в умові про довжині кола її можна застосувати і легко знайти діаметр заданої фігури. Також, злегка змінивши цю формулу, ви можете знайти радіус. Достатньо буде лише збільшити число Пі в два рази і також поділити результат на довжину кола. Проста і досить універсальна формула радіуса матиме такий вигляд: D = L/2 ?. У цьому випадку знову ж простежується пропорційний зв'язок між діаметр ом і радіусом. Головне, при їх знаходженні не переплутати, в якому з випадків потрібно перемножать число Пі з двійкою, а в якому з них, наприклад, не слід.
3
Врахуйте той, факт, що діаметр завжди ставиться до радіусу як 2 до 1. Відповідно тут же можуть частково застосовуватися формули для знаходження радіусу кола. Наприклад, знаючи площу кола, можна поділити її на число Пі, з результату витягти корінь, а далі отримане число збільшити в два рази. Дії в такому випадку будуть мати вигляд, подібний цьому: 2SQR (S/?). Такий варіант обчислень також зручний у тому випадку, якщо вам вже відома площу.