Як змінити розмір екрану. Як збільшити дозвіл екрана.

Буває, що від ненавмисних змін або збоїв в комп'ютері, розмір екрану перестає вас влаштовувати. Відновлення розміру шляхом зміни дозволу екрану - простий і швидкий спосіб привести все в звичний вигляд.
Вам знадобиться
  • - комп'ютерна миша
Інструкція
1
Змінити дозвіл екрана в Windows XPНажміте кнопку «Пуск», виберіть «Панель управління» і знайдіть «Екран», якщо у вас класичний вид панелі. Або «Оформлення і теми» - «Екран», якщо у вас налаштований вигляд за категоріями. У вкладці «Параметри» знайдіть слайдер «Дозвіл екрану» і підберіть той вид, який вас влаштовує. Натисніть кнопку "Застосувати", щоб застосувати зміни. На екрані буде блимати вікно з таймером зворотного відліку. Якщо вам не подобається те, що ви бачите натискайте «ні» і шукайте нови варіант. Якщо вас все влаштовує, натискайте «так».
2
Змінити дозвіл екрана в Windows VistaНачніте знову з кнопки «Пуск» і «Панелі управління» натисніть кнопку «Оформлення та персоналізація», натисніть кнопку «Персоналізації», а потім виберіть «Налаштування дисплея». Рухайте повзунок доти, поки вас не влаштує результат.Нажміте кнопку «Застосувати» внизу меню, щоб зміни вступили в силу. На екрані буде знову блимати таймер. Якщо ви задоволені, тим, що бачите, натисніть кнопку «OK».
3
Зміна розміру екрана на ЕПТ-моніторахІз через збої в системі буває так, що ви бачите екран, оточений чорними смугами праворуч і ліворуч. Якщо у вас ЕПТ-монітор, ви легко поправите це за допомогою кнопок на його панелі. Просто натисніть клавішу «Меню», увійдіть в параметри і шляхом кнопок на панелі монітора підберіть потрібний вам варіант.
Корисна порада
Якщо ваш комп'ютер підключений замість монітора до телевізора, і ви бачите Робочий стіл, обмежений смугами праворуч і ліворуч, ознайомтеся з інструкцією до телевізора і спробуйте поміняти дозвіл екрана на «Широкоформатний».
Для відтворення відео на більшості мобільних пристроїв необхідно зменшувати розмір зображення, щоб більш слабкий процесор телефону або плеєра зміг коректно обробити і запустити файл. Для зміни розмірів відео існують спеціальні програми-відеоредактори.
Інструкція
1
Однією з найбільш поширених утиліт для редагування відеофайлів є VirtualDub, завдяки своєму невеликому обсягу і широкому функціоналу. Скачайте архів VirtualDub з офіційного сайту програми і розпакуйте його за допомогою програми-архіватора (WinRAR або WinZIP).
2
Перейдіть в витягнуту папку і запустіть файл virtualdub.exe. У вікні, виберіть меню File - Open video. Вкажіть шлях до відеофайлу, який ви хочете зменшити. Дочекайтеся закінчення його відкриття і відображення у вікні плеєра.
3
Перейдіть у вкладку Video - Filters верхньої панелі вікна. У меню, натисніть кнопку Add. Серед переліку доступних фільтрів, клікніть resize, а потім Ok.
4
В меню Filter resize вкажіть нові параметри ширини (width) і висоти (height) зображення відео. Якщо ви хочете відтворити файл на вашому пристрої, відрегулюйте дані параметри відповідно до дозволу дисплея. Наприклад, якщо екран має дозвіл 176x220, то для width вказується значення 176, а для height - 220. Дізнатися ширину і висоту дисплея ви можете в специфікації до вашого пристрою, в інструкції по застосуванню і в інтернеті, ввівши в пошук назву моделі.
5
Після твори всіх налаштувань клацніть Ok. Перейдіть у вкладку File - Save, щоб зберегти застосовані параметри. Розмір зображення змінений.
6
Існує безліч інших конвертерів, що дозволяють зменшувати відео. Наприклад, додаток Format Factory. Програма має безліч налаштувань для різних екранів, має можливість збереження зміненого відео в різних форматах, в тому числі mp4 і 3gp, які найбільш поширені саме в мобільних пристроях. Зміна формату файлу дозволяє зменшити і його обсяг, що важливо для телефонів і плеєрів з невеликим об'ємом пам'яті.
Корисна порада
Програми для зміни розмірів зображення відео часто поставляються на диску разом з мобільними пристроями. Наприклад, для продукції компанії Apple розроблений iTunes, автоматично конвертує відеофайл в потрібний формат. Для плеєрів компанії iRiver в комплекті поставляється iriver plus, а для смартфонів на Windows Phone є додаток Zune.