Як порахувати суму кредиту.

Всі ми рано чи пізно стикаємося з отриманням кредитів: комусь необхідно купити побутову техніку, комусь купити нерухомість або авто. Важливо уявляти, на яку суму кредиту можна розраховувати, чи вистачить коштів для погашення щомісячних платежів чи ні.
Інструкція
1
На розмір кредиту впливає ряд показників: термін кредиту, процентна ставка, сума щомісячного доходу і максимальний відсоток доходу, що направляється на виплату по позиці. В якості щомісячного доходу банки приймають загальний дохід сім'ї, а от відсоток доходу, який спрямовується на виплату по кредиту, в різних банках варіюється в інтервалі від 30 до 50 відсотків. Платоспроможність клієнта впливає не тільки на розмір кредиту, а й на процентну ставку, яка може зменшуватися, якщо позичальник надасть додаткові документи або інші свідчення його серйозності як клієнта.
2
Також на вартість кредиту впливають ще такі фактори, як спосіб погашення, різні послуги страхування або оцінки застави (в якості застави може виступати квартира або автомобіль). В даний час існують наступні способи погашення боргу: диференційований (зменшуваний) платіж і аннуїтетний (рівний).
3
Щомісячний аннуїтетний платіж - це незмінна сума, яку позичальник віддає банку щомісяця. Складається він з двох параметрів: повернення основного боргу та відсотків, нарахованих на цю суму .ЕП = ВОД + ЄПВ, де ВОД - повернення основного боргу; ЄПВ - щомісячна оплата відсотків. Формула аннуитетного платежу виглядає наступним чином: ЕП = СК * [ПС/12/(1- (1 + ПС/12) ^ - КМ)], де ЕП - розмір щомісячного платежу; СК - початковий розмір кредиту; ПС - величина річної відсоткової ставки; КМ - число місяців, на яке видана позика.
4
Щомісячний диференційований платіж теж складається з повернення основного боргу і виплат відсотків. Кожного місяця основний борг зменшується на одне і теж число (сума кредиту, поділена на кількість місяців або СК/КМ). При постійному зменшенні суми боргу зменшуються відсоткові виплати, а з ними і щомісячний платіж. Розрахувати диференційований платіж можна таким чином: ЕП = СК/КМ + ОЗ * ПС/12, де ЕП - величина щомісячного платежу; СК - розмір кредиту; КМ - період, на який видана сума кредиту (в місяцях); ОЗ - показує, який залишок заборгованості в поточному місяці; ПС - процентна ставка.
5
Приклад. Банк X дає кредит в 5 тис. У. е. на 18 місяців під 13% річних. Спосіб погашення - аннуітентние платежі. Банк У пропонує ті ж умови, але з диференційованими виплатами. Різних комісій за ведення та відкриття рахунку немає в обох випадках. Скільки клієнт заплатить за кредит банку X і банку Y? При однакових умовах при ануїтетному способі погашення позичальник поверне за кредит 530,28 у. е., а при диференційованому - 514,58.
6
Можна зробити висновок: єдиний унікальний показник вартості кредиту - абсолютна цифра, виражена в будь-якій валюті, яка включає в себе всі витрати при видачі та обслуговуванні позики, а також підсумкову суму оплати відсотків за користування позиковими коштами. Але вивести цю цифру дуже важко.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=GPwKJHpnFzo
Зверніть увагу
При зверненні за невеликими короткостроковими кредитами різниці в способі погашення позички практично не помітно. Вона стає більш відчутною, коли збільшується термін кредиту і стає вище процентна ставка.