Як малювати пташку.

Природа є самим винахідливим художником. Досить зафіксувати на папері створені нею незвичайні форми і яскраві кольори, щоб вийшло твір мистецтва. Перевірте цю тезу на практиці - спробуйте передати в малюнку тонкість колірних поєднань в оперенні звичайної птиці.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - олівець;
  • - ластик;
  • - акварель;
  • - кисть;
  • - палітра;
  • - кольорові/акварельні олівці.
Інструкція
1
Візьміть аркуш акварельного паперу. Розташуйте його горизонтально. Визначте розташування пташки на поверхні аркуша. Для цього розділіть його вертикальними лініями на три рівні частини. Тіло птиці, не рахуючи хвоста, перебуватиме в центральній частині і злегка зрушена вліво. Потім відміряйте відстань від верхньої і нижньої меж аркуша до героїні. Воно приблизно однакове (якщо знизу враховувати відстань до тіла, а не до ніг).
2
Овальним силуетом позначте обсяг пташки на відведеній площі. Проведіть центральну вісь її тіла - ця лінія нахилена по відношенню до вертикальної осі всього листа приблизно під кутом 45 градусів.
3
Визначте пропорції об'єкта. Двома лініями намалюйте ноги птахи - їх довжина дорівнює ширині тіла. Довжина хвоста відповідає довжині тулуба до шиї. Дзьоб становить приблизно половину висоти голови.
4
Щоб передати обсяг тіла птаха, намалюйте його у вигляді витягнутої сфери. Намалюйте три горизонтальні осі, розташовані перпендикулярно до центральної. На них побудуйте три еліпса, діаметр яких дорівнює ширині тулуба пернатої. Зітріть допоміжні лінії і скоректуйте форму об'єкта відповідно до реальних обрисами.
5
Розмальовуйте птицю аквареллю. Для оперення її «обличчя» виберіть яскраво-оранжевий колір, на грудці змішайте його зі світло-жовтим. Зробіть каемку небесно-блакитного кольору, по краях додавши в нього попелястий. На ділянці біля живота пташки размойте його чистою водою і поступово вводите світло-коричневий. Цей же колір, тільки більш насичений і змішаний з цегляним, використовуйте на спинці і крилах героїні. Око розфарбуйте чорним, залишивши світлий відблиск і додавши навколо нього темно-синій відтінок.
6
Щоб передати фактуру пір'я, використовуйте кольорові олівці - звичайні або акварельні. Підберіть відтінки трохи темніші, ніж основний колір оперення і наносите окремі штрихи на хвості, крилах і навколо очей.
7
В останню чергу розфарбуйте фон. На задньому плані буде достатньо плям трав'яного і охри, на передньому голки їли можна детальніше промальовувати олівцями.