Як визначити часові пояси.

У зв'язку з тим, що розміри нашої планети величезні, в один і той же відрізок часу, в різних точках Землі - своє місцевий сонячний час. І щоб уникнути плутанини в з'ясуванні питання: «Так який же година?», Була прийнята система стандартного часу. І Землю умовно поділили на 24 часові пояса . Точкою відліку взяли нульовий меридіан, від якого на схід йдуть годинні пояса +1, +2, +3 і т.д., а на захід: -1, -2, -3 і т.д. Так що, завдяки системою часових поясів, тепер достатньо просто визначити шуканий.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер
  • - карта часових поясів
  • - карта світу із зазначенням градусів довготи
Інструкція
1
Увімкніть комп'ютер і клікніть на індикатор годинника в правому нижньому кутку екрану. Тепер, у вікні,, клікніть на функцію «Зміна установок дати та часу». І, вже в новому вікні, вибирайте функцію «Змінити часовий пояс». Перед вами відкриється довгий список часових поясів з переліком міст, які до них відносяться. Звичайно, тут вказані тільки столиці держав і немає маленьких містечок. Так що, якщо ви хочете дізнатися часовий пояс невеликого міста - просто знайдіть в цьому переліку столицю його країни, т.к., зазвичай, в межах однієї країни діє один часовий пояс.
2
Скористайтеся звичайної картою світу, на якій детально вказані середні меридіани: 0 °, 15 °, 30 °, 45 °, 60 ° і т.д. Справа в тому, що один часовий пояс займає приблизно 15 °, але не чітко від 0 ° до 15 °, від 15 ° до 30 °, від 30 ° до 45 ° і т.д., а зі зміщенням, яке дорівнює - 7 ° 30. А значить, для того, щоб визначити межі, наприклад, часового пояса UTC + 1, треба провести лінії праворуч і ліворуч від середнього меридіана 15 ° східної довготи на відстані 7 ° 30 '. Для того ж, щоб визначити часовий пояс місця, яке розташоване, наприклад, в районі 60 ° західної довготи, треба порахувати його положення по відношенню до нульового меридіану: 15 ° - один, 30 ° - два, 45 ° - три, 60 ° - чотири. Значить 60 ° західної довготи - часовий пояс UTC-1.
3
Скористайтеся детальною картою годинних поясів. Така карта - найпростіший і надійний спосіб визначити часовий пояс тієї чи іншої точки земної кулі. Так як тут, вказані не тільки межі кожного з 24 годинних поясів, а й є позначка - чи переходить країна на літній час. Виглядає це, наприклад, так: +1 (+2), і означає, що країна належить до часовому поясу UTC + 1, але в літній час, вона відноситься до часовому поясу UTC + 2. Звичайно, не забувайте враховувати, що в різних півкулях літо і зима в різний час. Ще один великий плюс такої карти, можливість визначити, чи діють на її території різні годинні пояса , як в Росії, або ж, не дивлячись на велику територію, прийнятий тільки один пояс, як у Китаї.
Зверніть увагу
Незважаючи на загальноприйняту систему часових поясів, в дійсності, для того, щоб зберегти єдиний час всередині однієї країни або адміністративної одиниці, межі поясів зміщуються, тому місцями деякі часові пояси витіснені сусідніми.
Корисна порада
Визначаючи часовий пояс, не забувайте, що в деяких країнах місцевий час відрізняється від всесвітнього часу не тільки на стандартний годину, але ще й додатково на 30 або 45 хвилин.