Як рахувати вагітність по місяцях. сьома акушерська тиждень вагітності.

«Скільки у тебе місяців?» - Питання, задане нетерплячими родичами і друзями, часто ставить в тупик майбутню маму. Адже термін у жіночій консультації прийнято ставити в акушерських тижнях. А може, вам і самій буде зручніше спостерігати за процесом розвитку малюка, вважаючи місяцями , як робили це наші мами та бабусі.
Інструкція
1
Для початку потрібно розібратися, яка вихідна точка означає початок вагітності. Зачаття зазвичай відбувається в середині циклу, на 14-16 день після початку менструації. Про затримку можна дізнатися вже через 2-3 тижні, і за логікою цей термін повинен відповідати двом-трьом тижнях вагітності, або половині першого місяця. І майбутня мама, приходить в жіночу консультацію з тижнем затримки, часто буває ошелешена терміном, який повідомляє їй гінеколог: 5 тижнів.
2
Справа в тому, що лікарям в жіночих консультаціях та пологових будинках більше зручна інша схема. Невідомо, коли з вашого яєчника вийшла яйцеклітина, і відбулося зачаття. У деяких жінок запліднення може наступити не на 14-й день, а в перші дні після менструації або на 17-20 день циклу. Не кожна жінка може назвати число, в яке трапився незахищений статевий акт.
3
Тому гінекологи всього світу вважають початок вагітності від першого дня останньої менструації. Таким чином, вагітність триває 280 днів, або 40 тижнів.
4
Що стосується розрахунку вагітності по місяцях, то через додавання до акушерському терміну 2 зайвих тижнів, виходить, що перший «місяць» вагітності є найзагадковішим, адже він складається з 6 тижнів! Подальші місяці залишаються звичайними календарними: 7-11 тижнів - 2-й місяць, 12-15 тижнів - третій місяць, 16-19 тижнів - четвертий місяць, 20-24 тижнів - п'ятий місяць, 25-28 тижнів - шостий місяць, 28- 31 тиждень - сьомий місяць, 32-35 тижнів - восьмий місяць, 36-40 тижнів -девятий місяць.
5
І все ж правильніше вважати термін вагітності в акушерських тижнях - і плутанини менше, і стежити за ростом малюка буде зручніше. Адже в журналах для мам, медичних джерелах і обмінних картах вже давно використовується всесвітньо прийнята схема розрахунку.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=wSf7k8bq68E
Зверніть увагу
Найточніший термін вагітності лікарі визначають по першому УЗД (до 12-14 тижнів).