Як створити домашній фільм.

Хитрість створення домашнього фільму полягає в правильному плануванні, грамотної режисурі і творчому редагуванні відзнятого матеріалу. Щоб зняти і змонтувати гідний і якісний домашній фільм, підійдіть з усією відповідальністю до кожного кроку.
Вам знадобиться
  • - штатив,
  • - відеокамера,
  • - комп'ютер з програмами для відеомонтажу (Adobe Premier, Windows Movie Maker, Avidemux).
Інструкція
1
Плануйте заздалегідь, передбачати кожну дію, яке ви збираєтеся знімати. Якщо ви збираєтеся, наприклад, зробити домашній фільм про святковий дні, продумайте, що ви можете очікувати, які події слід знімати, а що краще залишити без уваги.
2
Визначтеся зі своїм місцеположенням. Для свята це може бути кут вітальні, де ви поставите штатив, щоб охопити всіх гостей спільним планом, або їдальня, де ви будете розрізати торт, - там слід знімати великі плани і ракурси. Складаючи сценарій, подумайте, де будуть головні дійові особи фільму і де ви повинні знаходитися в цей момент з відеокамерою в руках. Можна записати приблизний план того, як будуть виглядати ваші ракурси і хід зйомок. Професійною мовою це називається розкадровкою.
3
Зверніть увагу на освітлення, настройку камери, наявність зарядженої батареї і чистих касет або флеш-пам'яті. Зберіть і ще раз перевірте все устаткування, щоб переконатися, що у вас є додаткове освітлення, мікрофон і шнури харчування. Двічі перевірте відеокамеру. Налаштуйте все з особливою ретельністю, щоб обладнання не підвело вас в найвідповідальніший момент.
4
Напишіть сценарій фільму . Якщо у вас є чіткий план зйомок, то і фільм монтувати надалі буде набагато легше.
5
Щоб кадри не були рухливими і змазаними, використовуйте штатив для загальних планів. Однак щоб результат не виявився занадто монотонним, періодично міняйте точку зйомки і крупність плану.
6
Залиште відзнятий матеріал «відстоятися» на день-два. Щоб почати монтувати сімейний фільм, необхідно мати свіжий погляд. Не шкодуйте «порожніх» і поганих кадрів, передвіжек камери, безподієвості відео - все це слід вирізати з фільму і відправити в корзину. Середня тривалість концентрації уваги вимірюється в хвилинах, а не годиннику. Нікому не буде цікаво дивитися, наприклад, тригодинну хронологію про скачущей і гавкаючою собаці. Виберіть найсмішніші, цікаві, змістовні моменти, накладіть на них веселу музику і змонтуйте 15-хвилинний відеокліп.
Корисна порада
Використовуйте різні ракурси, щоб міняти картинку і цим утримувати інтерес глядачів. Використовуйте націлену зйомку, наближайтеся до різних предметів, переміщайтеся між «акторами» і рідше вдавайтеся до загальних панорамним кадрам, на яких особи можна розглядати з великими труднощами. Не ставте спецефекти під час зйомок. Це можна зробити і під час монтажу, якщо вони виявляться доречними. Якщо ви включите, приміром, сепію або уповільнений кадр, ви не зможете видалити ці спецефекти в процесі редагування.