Як редагувати реєстр.

Більшість користувачів оперативною системи Windows стикалися з необхідністю видалення програм. Якщо програма прописана в меню «Установка та видалення програм» то видалити її не важко. Проте буває, що програми немає в «Установці ...» і утиліти Uninstall у неї теж немає. Недосвідчений користувач просто відправить в корзину непотрібну папку, а це може стати причиною помилок в системі. До того ж, повторна установка програми може закінчитися невдачею. Рішенням цих проблем може бути редагування реєстру.
Інструкція
1
Шукаємо в реєстрі запис, яку програма залишила там при її інсталяції, потім видаляємо її. Але так у нас немає права на помилку. Видаливши не ту запис, можна сильно нашкодити системі. Щоб і цього не трапилося, зробіть резервну копію реєстру, тобто запишіть файли C: \ Windows \ User.dat і C: \ Windows \ System.dat на знімний носій. Ви швидко відновите працездатність системи, маючи під рукою справні файли. Перезагрузив ПК, ви зможете переписати в режимі MS DOS збережені файли прямо в каталог C: \ Windows.
2
Як проходить редагування реєстру і за допомогою чого воно здійснюється? Реєстр можна редагувати за допомогою утиліти regedit.exe, яка входить в стандартний набір ПЗ системи Windows. Запустити її можна через меню Пуск -> Виконати, набравши regedit у командному рядку. Все системні дані знаходяться всього в 2-х прихованих файлах, що зберігаються в каталозі Windows. Це user.dat і system.dat. Реєстр являє собою ієрархічну структуру, що складається з декількох гілок, які діляться на безліч ключів.
3
Головних гілок в реєстрі всього шість: HKEY_CLASSES_ROOT - включає в себе типи відповідностей файлів, інформацію про ярликах і OLE; HKEY_CURRENT_USER - це посилання на підрозділ HKEY_USERS, який має ту ж назву, як і ім'я користувача; HKEY_LOCAL_MACHINE - вміщує в себе інформацію з конкретного ПК. Сюди входять дані про встановлене програмне і апаратне забезпечення і всі налаштування; HKEY_USERS - тут зберігаються настройки всіх користувачів ПК; HKEY_CURRENT_CONFIG - це посилання на підрозділ HKEY_LOCAL_MACHINE, чия назва відповідає ім'я активного в цей момент користувача; HKEY_DYN_DATA - ця гілка вказує на частину розділу HKEY_LOCAL_MACHINE, потрібну для пристроїв Plug & Play.
Корисна порада
За допомогою маніпуляцій з ключами реєстру, що входять в ці гілки, можна домогтися бажаних результатів. І все-таки, краще пошукати в інтернеті програми, які дозволять редагувати реєстр без боязні видалити що-небудь не те.
Деякі параметри операційної системи Windows 7 неможливо відрегулювати через аплет «Персоналізація». А в якості додаткового програми для виконання налаштувань системи можна використовувати утиліту Regedit (редактор реєстру ).
Вам знадобиться
  • програмне забезпечення Regedit.
Інструкція
1
Т.к. реєстр операційної системи є єдиним сховищем всіх налаштувань, перед його редагуванням необхідно зробити резервну копію, як самих файлів реєстру , так і окремих гілок, які будуть редагуватися. Для запуску редактора реєстру в Windows Seven необхідно натиснути меню «Пуск» і підвести курсор до рядка пошуку, введіть в рядку назва програми (regedit) і натисніть клавішу Enter.
2
Для входу в редактор реєстру необхідно зайти під адміністратором. Виконайте цю дію і натисніть кнопку «Так». Перед вами з'явиться головне вікно програми. У лівій частині вікна знаходяться гілки реєстру , а в правій частині будуть відображатися ключі, які знаходяться в своїх папках.
3
Навігація в програмі здійснюється за допомогою древа каталогів, яке знаходиться в лівій частині програми (гілки реєстру ). Щоб розкрити одну з гілок реєстру , натисніть на знак «+», закрити гілку можна аналогічною дією по знаку «-». Для створення своїх значень в правій частині вікна необхідно натиснути правою кнопкою миші на вільному місці і вибрати пункт «Новий».
4
Тепер можна розглянути роботу в редакторі реєстру на конкретних прикладах. Натисніть клавіші Alt + Tab - перед вами з'явиться панель швидкого переміщення. Її настройки можна редагувати в реєстрі операційної системи. Відкрийте папку HKEY_CURRENT_USERControl PanelDesktop. Знайдіть у правій частині вікна програми параметр CoolSwitchColumns - він відповідає за кількість стовпців в панелі швидкого переміщення між програмами. А параметр CoolSwitchRows відповідає за кількість рядків. Для внесення зміни в один з параметрів необхідно двічі клацнути лівою кнопкою миші по ньому і у вікні ввести свою цифру.
5
У 64-бітової версії Windows Seven є настройка слайд-шоу (екрана заставка). Редагування її параметрів здійснюється в папці HKEY_CURRENT_USERControl PanelPersonalizationDesktop Slideshow. Знайдіть у правій частині вікна параметр AnimationDuration - установка кількості мілісекунд плавного переходу від одного зображення до іншого. Зміна значення цього параметра проводиться так само, як і в минулому прикладі.
6
Збереження змін відбувається автоматично, при натисканні на кнопку «ОК». Тому ніяких дій для збереження параметрів реєстру виконувати не треба.
Зверніть увагу
Ніколи не редагуйте реєстру, не створивши резервної копії. Як і всяка людина, ви Одні з них були успадковані від Windows NT/2000, інші ж вперше з'явилися в Windows XP. Потім програма Setup почне пошук встановлених систем Windows XP на жорстких дисках і, якщо їх розширення REG, яке асоційоване з додатком Редактор реєстру (Regedit).
Корисна порада
Щоб редагувати реєстр на іншому комп'ютері потрібно: 1. Підключити жорсткий диск до іншого комп'ютера. 2. Зайти під обліковим записом адміністратора. 3. Заходимо в редактор реєстру (Пуск-Виконати-regedit). 4. У лівій частині виберіть HKEY_LOCAL_MACHINE. 8. Редагуйте параметри реєстру, які Вам потрібні. 9. Щоб зберегти зміни натисніть Файл-Вивантажити кущ. Реєстр на підключеному жорсткому диску відредагований.