Як знайти температуру суміші.

Практичне значення має визначення температури суміші двох рідин. В цьому випадку розглядається два варіанти. Перший - визначення температури суміші однорідних рідин. Для цього знайдіть їх маси і початкові температури, а потім розрахуйте температуру суміші . Другий - суміш різних рідин. Тоді для визначення її температури знайдіть ще й їхню питому теплоємність.
Вам знадобиться
  • термометр, ваги або мірний циліндр, таблиця питомих теплоємність речовин.
Інструкція
1
Температура суміші однорідних жідкостейС допомогою терезів визначте маси змішуються рідин в кілограмах. У випадку з водою (найбільш поширеному) можна виміряти її обсяг в літрах за допомогою мірного циліндра. Кількість літрів чисельно одно масі води в кілограмах. Виміряйте температуру кожної рідини в градусах Цельсія. Одна з них буде мати велику температуру, а інша меншу. Перша буде віддавати тепло, а інша - забирати. По закінченні процесу їх температури зрівняються.
2
Знайдіть добуток маси більш теплої рідини на її температуру і складіть її з твором маси більш холодної рідини на її температуру. Отриманий результат поділіть на суму мас рідин (t = (m1 • t1 + m2 • t2)/(m1 + m2)). Результатом буде температура суміші однорідних рідин. При практичному змішуванні потрібно максимально нейтралізувати вплив зовнішніх факторів, тому змішування краще проводити в калориметре.
3
Температура суміші різних жідкостейПеред змішуванням обов'язково переконайтеся, що воно можливе практично. Наприклад, змішати воду і масло не вдасться - масло опиниться на поверхні води. Знайдіть маси і початкові температури рідин за методикою, описаною в попередньому пункті. У таблиці питомих теплоємність знайдіть ці величини для рідин, які змішуєте.
4
Далі цього зробіть наступну послідовність математичних дій: - знайдіть добуток питомої теплоємності рідини з більшою початковою температурою на її масу і температуру; - знайдіть добуток питомої теплоємності з меншою початковою температурою на її масу і температуру; - знайдіть суму чисел, отриманих в пунктах 1 і 2; - знайдіть добуток питомої теплоємності рідини з більшою початковою температурою на значення цієї температури; - знайдіть добуток питомої теплоємності рідини з меншою початковою температурою на значення цієї температури; - Знайдіть суму чисел, отриманих в пунктах 4 і 5; - поділіть число, що вийшло в пункті 3 на число, що вийшло в пункті 6. t = (с1 • m1 • t1 + с2 • m2 • t2)/(з1 • m1 + с2 • m2).