Як знайти електричний заряд.

Знайти значення електричного заряду можна двома способами. Перший - виміряти силу взаємодії невідомого заряду з відомим і за допомогою закону Кулона розрахувати його значення. Другий - внести заряд у відоме електричне поле і виміряти силу, з якою воно діє на нього. Для вимірювання заряду протікає через поперечний переріз провідника за певний час виміряйте силу струму і помножте її на значення часу.
Вам знадобиться
  • чутливий динамометр, секундомір, амперметр, вимірювач електростатичного поля, повітряний конденсатор.
Інструкція
1
Вимірювання заряду при його взаємодії з відомим зарядомЕслі відомий заряд одного тіла, піднесіть до нього невідомий заряд і виміряйте відстань між ними в метрах. Заряди почнуть взаємодіяти. За допомогою динамометра виміряйте силу їх взаємодії. Розрахуйте значення невідомого заряду - для цього квадрат виміряного відстані помножте на значення сили і поділіть на відомий заряд. Отриманий результат поділіть на число 9 • 10 ^ 9. Результатом буде значення заряду в кулонах (q = F • r?/(Q0 • 9 • 10 ^ 9)). Якщо заряди відштовхуються, то вони однойменні, якщо ж притягуються - різнойменні.
2
Вимірювання значення заряду , внесеного в електричне полеІзмерьте значення постійного електричного поля спеціальним приладом (вимірювач електричного поля). Якщо такого приладу немає, візьміть повітряний конденсатор, зарядіть його, виміряйте напругу на його обкладках і поділити не відстань між пластинами - це і буде значення електричного поля всередині конденсатора в вольтах на метр. Внесіть в поле невідомий заряд. За допомогою чутливого динамометра виміряйте силу, яка на нього діє. Вимірювання проводите в ньютонах. Поділіть значення сили на напруженість електричного поля. Результатом буде значення заряду в кулонах (q = F/Е).
3
Вимірювання заряду , що протікає через поперечний переріз проводнікаСоберіте електричний ланцюг з провідниками і послідовно підключіть до неї амперметр. Замкніть її на джерело струму і виміряйте силу струму за допомогою амперметра в амперах. Одночасно секундоміром засічіть час, протягом якого в ланцюзі був електричний струм. Помноживши значення сили струму на отриманий час, дізнайтеся заряд, що пройшов через поперечний переріз кожного провідника за цей час (q = I • t). При вимірах стежте, щоб провідники не перегріватися і не сталося коротке замикання.