Як зібрати гармату Гаусса. Як зробити магнітну котушку своїми руками.

Для створення найпростішої гармати Гаусса візьміть котушку індуктивності, просмикніть в неї трубку з діелектрика, яка буде служити стволом, підключіть її до батареї конденсаторів і включіть в ланцюг тумблер. Встановивши в трубці сталевий снаряд і зарядивши конденсатор, розрядите його - під впливом магнітних сил снаряд вилетить зі ствола із швидкістю.
Вам знадобиться
  • бобіна, емальований провід, трубка з діелектрика, батарея конденсаторів.
Інструкція
1
Намотайте на бобіну емальований провід виток до витка, наклавши 11-12 таких витків і промащуючи їх щоразу швидковисихаючим клеєм. Для отримання ефекту достатньо мідного дроту діаметром 0,8-1 мм. Отриману котушку надіньте на трубку, виготовлену з діелектрика. Підключивши таку котушку до 9-ти вольта, переконайтеся, що вона може притягати легкі залізні предмети. Це буде власне гармата Гаусса , з якої і буде проводитися постріл. Як снаряда можна використовувати цвях з обкушенной капелюшком, відповідний гарматі за калібром.
2
Підключіть до висновку котушки енергетичну установку. Для цього візьміть конденсатор ємністю близько 2000 микрофарад і номінальною напругою 400 В. Якщо немає такого потужного конденсатора, можна взяти, наприклад, п'ять штук по 400 микрофарад і спаяти їх паралельно - ефект буде той самий. Конденсатор або батарею приєднаєте до котушки, встановивши в розриві ланцюга тумблер або реле, для більшої безпеки.
3
Паралельно зібраної ланцюга підключіть джерело струму, достатній для заряду конденсатора. Це може бути система гальванічних елементів, акумулятор або просто блок живлення, який, до речі, покаже той момент, коли конденсатори зарядилися.
4
Вимкніть блок живлення конденсаторів і замкніть ланцюг котушки. Конденсатори миттєво вивільнять свою енергію, яка дорівнює половині добутку ємності на квадрат напруги на обкладках конденсатора. І вона перейде в енергію магнітного поля. Воно почне втягувати сталевий снаряд у всередину котушки, розганяючи його до великої швидкості. У той момент, коли снаряд доходить до половини котушки, енергія вичерпується, і він продовжує рухатися далі. Якщо ж магнітне поле підтримувати, то після проходження половини котушки снаряд почне гальмуватися.
Корисна порада
Потужності такої гармати Гаусса достатньо, щоб пробити консервну банку на відстані 5 метрів. Для гармат більшої потужності використовують кілька котушок індуктивності.