Як зробити магнітне поле. створення магнітного поля.

Магнітне поле створюється рухомим електричним зарядом. Тому, щоб створити його, підключіть провідник до джерела електричного струму - навколо нього з'явиться магнітне поле . Його наявність перевірте магнітною стрілкою, яка зорієнтується по силових лініях. Також для отримання магнітного поля можна використовувати постійний магніт. Потужні магнітні поля генеруються електромагнітами.
Вам знадобиться
  • провідник, магнітна стрілка, постійний магніт, котушка з сердечником.
Інструкція
1
Створення магнітного поля токаВозьміте провідник і підключіть його до джерела струму, стежачи за тим, щоб провідник не перегрівся. Піднесіть до нього тонку магнітну стрілку, яка може вільно обертатися. Встановлюючи її в різних точках простору навколо провідника, переконайтеся в тому, що вона орієнтується по силових лініях магнітного поля.
2
Магнітне поле постійного магнітаВозьміте постійний магніт і піднесіть його до будь-якого предмета, який містить велику кількість заліза. Відразу з'явиться магнітна сила, що притягає магніт і залізне тіло - це є головним доказом існування магнітного поля. Покладіть постійний магніт на аркуш паперу і посипте навколо нього дрібної залізної стружкою. Через деякий час на аркуші паперу з'явиться малюнок, що ілюструє наявність силових ліній магнітного поля. Їх називають лінії магнітної індукції.
3
Створення магнітного поля електромагнітаКатушку з ізольованим проводом приєднаєте до джерела електричного струму через реостат. Для того щоб уникнути перегоряння дроти, встановіть реостат на максимальний опір. В котушку помістіть магнитопровод. Це може бути шматок м'якого заліза або сталі. Якщо передбачається отримати потужне магнітне поле , залізний сердечник (магнітопровід) необхідно набирати з пластин, ізольованих між собою, щоб уникнути появи струмів Фуко, які перешкоджатимуть генерації магнітного поля. Підключивши ланцюг до джерела струму, починайте повільно рухати повзунок реостата, спостерігаючи за тим, щоб обмотка, котушки не перегрівалася. При цьому магнитопровод перетвориться на потужний магніт, здатний притягнути і втримати масивні залізні предмети.