Як змінити енергію магнітного поля. Як зміниться енергія.

Магнітне поле породжується рухомими зарядами, тобто електричним струмом. І в загальному випадку воно дорівнює добутку індуктивності на квадрат сили струму, поділеному на 2 (W = LI?/2). Тому щоб змінити енергію магнітного поля провідника, змініть силу струму в ланцюзі або індуктивність провідника.
Вам знадобиться
  • амперметр, лінійка, реостат, провід, соленоїд, котушка індуктивності.
Інструкція
1
Зміна магнітного поля катушкіСоберіте ланцюг, що складається з котушки з відомою індуктивністю, яка генерує магнітне поле, амперметра і реостата. Підключіть ланцюг до джерела струму. Пересуваючи повзунок реостата, збільшуйте або зменшуйте силу струму в котушці. Відповідно, буде зменшуватися або збільшуватися енергія магнітного поля, причому в квадратичної залежності. Тобто збільшення сили струму в 3 рази призведе до збільшення енергії магнітного поля в 9 разів.
2
Для того щоб зменшити індуктивність котушки, відмотати частина проводу, зменшивши кількість витків на ній. Чим менше кількість витків, тим менше буде енергія електричного поля і навпаки, зі збільшенням кількості витків енергія збільшиться.
3
Ще один спосіб: зберігши кількість витків, перемотайте котушку на сердечник іншого перерізу. У скільки разів зміниться площа перерізу, у стільки разів змінитися і індуктивність котушки.
4
Щоб збільшити індуктивність котушки, поставте в неї сердечник з підвищеною магнітною проникністю середовища. У скільки разів збільшиться ця величина, у стільки разів збільшиться енергія магнітного поля. Для цього відмінно підійде залізний сердечник.
5
Зміна магнітного поля соленоідаІзмененіе магнітного поля соленоїда, залежно від сили струму, таке ж, як і звичайною котушці. Для зміни індуктивності виміряйте лінійкою його довжину і діаметр. Знаючи діаметр, обчисліть площа його поперечного перерізу, помноживши квадрат діаметру на 3,14 і поділивши на 4. Порахуйте кількість витків і поділіть цю число на довжину соленоїда, отримавши кількість витків на одиницю довжини.
6
Змінити індуктивність соленоїда, а значить і енергію його магнітного поля можна такими способами: - змінивши його довжину в n раз; - Змінивши площа його поперечного перерізу в n раз; - змінивши кількість витків на одиниці довжини в n раз - отримаєте зміна індуктивності в n? раз; - збільшивши магнітну проникність середовища в n разів.