Як замінити бензонасос. Як надіти з ремкомплекта в модулі бензонасоса.

Бензонасос є однією з найбільш значущих деталей автомобіля. Зазвичай, бензонасос має дуже надійну конструкцію але іноді, все-таки, виникає необхідність у його заміні. Замінити бензонасос вам допоможуть в будь-якому автосервісі але, при необхідності, цю процедуру цілком можна провести самостійно. Так як, через різницю в конструкції, схема заміни насоса на автомобілях різних марок може відрізнятися, найрозумніше розглянути її на прикладі конкретної моделі. Наприклад, ВАЗ 2114.
Вам знадобиться
  • ключ для зняття клем, ключ на 17, тріскачка з головкою на 7 і на 10, хрестова викрутка, новий вузол з бензонасосом і датчиком рівня бензину
Інструкція
1
Злийте бензин. Рекомендується залишати в бензобаку не більше 10 літрів бензину.
2
Звільніть багажник.
3
Зніміть килимове покриття.
4
Зніміть заднє сидіння автомобіля. Для цього, видаліть заглушки і, за допомогою тріскачки, відверніть болти.
5
Підніміть вільний край шумоізоляції, що знаходиться під сидінням.
6
Відверніть, за допомогою хрестової викрутки, болти кришки, що закриває паливний насос.
7
Зніміть кришку. Прямо під кришкою знаходиться верхня частина модуля бензонасоса. Сам модуль занурений в бензобак і притиснутий по всьому периметру за допомогою гайок і кільця. До нього приєднані дроти живлення бензонасоса і датчика рівня бензину.
8
Очистіть бруд і пил близько прижимного кільця, щоб виключити її потрапляння в бензобак.
9
Отсоедините дроти від модуля.
10
Заведіть автомобіль для того, щоб скинути тиск в бензопроводі.
11
Вимкніть акумулятор.
12
Відкрутіть труби бензопроводу, використовуючи ключ на 17 і відсуньте їх в сторону.
13
Відкрутіть гайки по периметру прижимного кільця, використовуючи тріскачку і головку на 7.
14
Зніміть притискне кільце.
15
Вийміть з бензобака модуль бензонасоса.
16
Акуратно злийте паливо в бензобак.
17
Візьміть новий модуль бензонасоса.
18
Вставте модуль в отвір бака. Починати слід з поплавка датчика рівня бензину.
19
Одягніть притискне кільце. Для цього злегка натисніть на модуль і закріпіть болти гайками, щоб утримати кільце.
20
Переконайтеся, що при даному положенні бензонасоса, можна буде вставити і закріпити трубки бензопроводу.
21
Затяните, по черзі, гайки прижимного кільця.
22
Вставте і закрутіть трубки бензопроводу.
23
Приєднайте дроти.
24
Підключіть акумулятор і заведіть автомобіль.
25
Переконайтеся, що паливо не випливає із з'єднань.
26
Закрийте кришку.
27
Поверніть заднє сидіння в початкове положення.
Зверніть увагу
Паливо в бензобаку дуже вибухонебезпечна. Тому, при заміні бензонасоса необхідно дотримуватися максимальної обережності.
Корисна порада
Залежно від марки та моделі вашого автомобіля, дії по заміні бензонасоса можуть відрізнятися.
На автомобілях десятого сімейства Лади використані однакові паливні насоси. І все вузли, які маються на ВАЗ 2110, є і в ВАЗ 2112. Зняття паливного насоса виробляється для його заміни або ж зміни фільтра.
Вам знадобиться
  • - ключ на 17;
  • - ключ на 7;
  • - викрутка;
  • - ключ на 10.
Інструкція
1
Візьміть ключ на 10 і зніміть мінусову клему з акумулятора. Ви збираєтеся проводити роботу безпосередньо в бензобаку, а насос має електричний привід. У разі короткого замикання може статися спалах палива. Перед роботою намагайтеся знеструмлювати автомобіль, щоб убезпечити себе. Ці та подальші дії по зняттю бензонасоса однакові для автомобілів всього десятого сімейства.
2
Зніміть заднє сидіння, під ним ви знайдете паливний насос. Він встановлений безпосередньо в баку, до нього підходить джгут проводів і дві паливні магістралі. Дроти закріплені на магістралі за допомогою хомута-стяжки. Цей хомут потрібно послабити за допомогою викрутки або вістря ножа, попередньо від'єднайте штекер від паливного насоса.
3
Відкрутіть паливні магістралі ключем на 17. Зробивши це, зверніть увагу на те, що на них є прокладки. Постарайтеся під час складання вузла встановити нові, щоб запобігти протікання. Тепер, коли все навісне обладнання, що заважає демонтажу, знято, можна приступати і до зняття паливного насоса для проведення його заміни або чищення фільтра. Фільтр, звичайно, бажано не чистити, а ставити новий, благо вартість його не надто висока.
4
Викриття сім гайок, якими зафіксований паливний насос. Робити це потрібно ключем на 7. Найзручніше використовувати торцевий ключ. По-перше, легше крутити, тому що зусилля потрібно прикладати мінімальне. По-друге, ризик пошкодити грані гайок зменшується, так як торцевої ключ НЕ провертається на них. Можна використовувати як тріскачку, так і ручку у вигляді викрутки з голівкою на 7. Залежить від того, що більше зручно вам.
5
Вийміть кільце ущільнювача після викручування гайок. Це останнє, що утримує насос на його місці, тому після потрібно тільки вийняти його наверх, в салон. Під паливним насосом ще є ущільнювальна гумка. Тепер потрібно замінити насос або паливний фільтр. Це залежить від того, яка причина зняття насоса. Намагайтеся при проведенні ремонту відразу ж замінювати всі гумові вироби, так як старі, швидше за все, вже втратили свою структуру, вкрилися тріщинами, через що якість з'єднання їх набагато погіршився.
6
Проводьте збірку в послідовності, зворотній зняттю насоса. Врахуйте, що стрілка, вибита на верхній кришці бензонасоса, повинна дивитися в сторону багажника. Зауважте, що насос і поплавок конструктивно виконані в єдиному корпусі. Тому навіть заміну датчика рівня палива доведеться виробляти, попередньо знявши паливний насос.
Зверніть увагу
Обов'язково міняйте все прокладки і ущільнювальні елементи. Надмірно затягувати гайки не слід, щоб не пошкодити ці ущільнення.