Як відмити марганцівку з рук. Інструкція.

Марганцовка, як зазвичай називають у побуті калиевую сіль марганцевої кислоти, є популярним антисептиком. Зазвичай пляшечка з кристалами темно-червоного кольору є в кожному будинку. Часто трапляється непередбачене - стакан з розчином марганцівки перекидається, проливається, встає проблема, як видалити яскраво-червоні плями, в які офарбилося все навколо, в тому числі і шкіра рук.
Вам знадобиться
 • - лимонна кислота;
 • - аскорбінова кислота;
 • - перекис водню;
 • - спирт;
 • - оцтова кислота;
 • - уайт-спірит.
Інструкція
1
Відомо, що марганцівка розчиняється в воді, виходячи з цього, спробуйте довгий час потримати руки під струменем. Якщо ви будете чергувати миття рук з протиранием їх, наприклад, лимонною кислотою, ефект буде краще і сильніше.
2
Розчин аскорбінової кислоти, в який можна опустити руки або якими їх можна протерти, усуне плями або зробить їх менш яскравими.
3
Можна видавити сік декількох лимонів (якщо забарвлена область велика) або одного (якщо пляма невелике) і їм протерти руки. Таким же дією володіє розчин лимонної кислоти. Розведіть у склянці води пакетик порошку і опустіть в нього руку або протріть змоченим в розчині ватним тампоном.
4
Іноді в боротьбі з плямами марганцівки на руках допомагає слабкий розчин перекису водню. Тільки будьте обережні, щоб не довести справу до хімічного опіку.
5
Не сильний розчин спирту також може застосовуватися для позбавлення від плям. Змоченим в ньому ватним диском або чистою ганчіркою протріть забруднене місце. Не використовуйте чистий спирт! Це може пошкодити шкіру, залишивши опіки.
6
Спробуйте видалити пляму за допомогою оцтової кислоти. Зробіть слабкий розчин, розбавивши кислоту достатньою кількістю води. Потім змочіть в ній вату або ватяний тампон і протріть кілька разів забруднення на руках.
7
Уайт-спірит, який є універсальним розчинником, допоможе впоратися і з марганцівкою, забруднивши руки.
8
Якщо з першого разу не вийшло, повторіть процедуру кілька разів. Якщо розчин марганцівки був насичений, то часом плями сходять тільки через кілька днів. Наберіться терпіння і частіше мийте руки. Не перестарайтеся з розчинниками - ви можете спалити шкіру рук кислотою і спиртом.
9
Щоб такої проблеми не виникло, привчіть себе надягати рукавички при всіх господарських роботах і при взаємодії з сильно-фарбувальними речовинами, такими, як йод, зеленка, марганцівка.
Коли захворіло горло, сталося отруєння або просто розлад кишечника - найперше засіб розчин марганцівки (перманганат калію, марганцевокислий калій). Під час Великої Вітчизняної війни, вона неодмінно перебувала в сумках санітарів, фельдшерів і лікарів, так як була незамінна при лікуванні ран. В основі дії цього незамінного засобу - здатність окисляти органічні в-ва і виділяти при цьому кисень, що власне і обумовлює його антисептичну та антимікробну дію. Водного розчину манганцовкі притаманні протизапальні властивості. Використовуючи різні концентрації його застосовують для промивання ран, полоскання рота і горла, мастила виразок та опіків, спрінцеваній.Вот тільки при всіх достоїнствах марганцівки поводитися з нею треба дуже обережно. У великій концентрації вона припікає і викликає набряк у слизової оболонки, а також може викликати блювоту або пронос. А при взаємодії з деякими органічними в-вами перманганат калію стає вибухонебезпечним, саме через це його кристали зберігають в чистій темної (під дією сонячних променів і денного світла він легко розкладається) скляному посуді з притертою пробкой.Прі використанні розчину можуть залишитися на шкірі і білизна важко змиваються плями.
Вам знадобиться
  • розчин сірчистого амонію
  • розчин щавлевої кислоти
  • розчином соляної кислоти
  • оцет
  • лимонний сік
Інструкція
1
Видалити плями перманганату калію з кожи, можна обмивши її розчином сірчистого амонію з концентрацією 1: 5. Після чого шкіру необхідно промити гарячою водою.
2
С білизни плями від розчину марганцівки виводять розчином щавлевої кислоти з концентрацією 1: 9, або 2-х процентним розчином соляної кислоти. Також можна вивести ці плями за допомогою оцту або лимонного соку.