Як знайти координати середини відрізка.

Відрізок прямої визначається двома крайніми точками і складається з безлічі точок, що лежать на проходить через крайні точки прямій лінії. Якщо відрізок поміщений в яку-небудь систему координат, то, знайшовши середні точки його проекцій на кожну з осей, можна дізнатися координати середини відрізка . По суті, операція зводиться до знаходження середнього арифметичного значення пар чисел для кожної з координатних осей.
Інструкція
1
Делите навпіл суму початковою і кінцевою координат крайніх точок відрізка уздовж кожної осі, щоб визначити координати середньої точки вздовж цієї осі. Наприклад, нехай відрізок поміщений в тривимірну систему координат XYZ і відомі координати його крайніх точок A (Xa, Ya, Za) і C (Xc, Yc, Zc). Тоді координати його середньої точки E (Xe, Ye, Ze) можна обчислити за формулами Xe = (Xa + Xc)/2, Ye = (Ya + Yc)/2, Ze = (Za + Zc )/2.
2
Використовуйте будь-який з калькуляторів, якщо обчислити середні значення координат крайніх точок відрізка в розумі не представляється можливим. Якщо під рукою немає такого гаджета, то використовуйте програмний калькулятор зі складу ОС Windows. Його можна запустити, якщо, клацнувши кнопку «Пуск» розкрити головне меню системи. В меню треба перейти в розділ «Стандартні», потім в підрозділ «Службові», а потім в секції «Усі програми» вибрати пункт «Калькулятор». Можна обійтися без головного меню, якщо натиснути клавіші WIN + R, ввести команду calc, а потім натиснути клавішу Enter.
3
Підсумовуйте попарно початкові і кінцеві координати крайніх точок відрізка уздовж кожної осі і ділите результат на два. Інтерфейс програмного калькулятора імітує звичайний калькулятор, а вводити числові значення і символи математичних операцій можна як клацаючи кнопки курсором миші на екрані, так і натискаючи відповідні клавіші на клавіатурі. Ніяких складнощів з цими обчисленнями виникнути не повинно.
4
Записуйте математичні операції в текстовому вигляді і вводите їх в поле пошукового запиту на головній сторінці сайту Google, якщо чомусь не можете використовувати калькулятор, але маєте доступ в інтернет. Цей пошуковик має вбудований багатофункціональний калькулятор, користуватися яким набагато простіше, ніж будь-яким іншим. Тут немає ніякого інтерфейсу з кнопками - вводити всі дані треба в текстовому вигляді в єдине поле. Наприклад, якщо відомі координати крайніх точок відрізка в тривимірній системі координат A (51,34 17,2 13,02) і A (-11,82 7,46 33, 5), то координати середньої точки відрізка C ((51,34-11,82)/2 (17,2 + 7,46)/2 (13,02 +33,5)/2). Вводячи в поле пошукового запиту (51,34-11,82)/2, потім (17,2 + 7,46)/2 і (13,02 + 33,5)/2, можна за допомогою Google отримати координати С (19,76 12,33 23,26).