Як відкрити лікарню.

На сьогоднішній день один з найприбутковіших бізнесів-проектів - проект організації приватної клініки. Адже для того щоб відкрити центр з надання медичних послуг або лікарню , не обов'язково мати диплом лікаря. Головне в цій справі - зуміти організувати справу так, щоб в клініці захотіли працювати найкращі фахівці вашого регіону.
Інструкція
1
Складіть бізнес-план клініки, в якому визначте цілі і вартість реалізації майбутнього проекту. Як правило, для того щоб клініка відразу зайняла гідне місце на ринку медичних послуг, для її відкриття необхідні значні фінансові вливання, тому вам потрібно відразу визначитися і з стійкими джерелами інвестування в проект.
2
Перш ніж починати підшукувати приміщення для лікарні, уважно вивчіть всі нормативні акти, що регулюють діяльність медичних установ та ознайомтеся з вимогами, що пред'являються до санітарного стану, персоналу та обладнанню сучасних клінік.
3
Оберіть приміщення для клініки. Залежно від того, які медичні послуги надаватиме ваш центр, визначитеся з розміром приміщення. Так, наприклад, якщо ви плануєте відкрити невеликий стоматологічний кабінет, то вам цілком буде достатньо і приміщення в 25-30 кв.м. Якщо ж ви маєте в своєму розпорядженні значними коштами, то, при бажанні, можете організувати і профілакторій, який спеціалізується на різних захворюваннях. Приміщення для медичного закладу такого масштабу знайти нескладно, тим більше що в багатьох містах досі, на жаль, є багато порожніх будівель, що потребують тільки косметичного ремонту.
4
Закупіть все необхідне обладнання. При купівлі обладнання уникайте зайвої економії і укладайте контракти тільки з серйозними виробниками (по можливості, зарубіжними), так як надійні постачальники зможуть надалі забезпечувати і якісне технічне обслуговування апаратури.
5
Оголосіть конкурс на заміщення вакантних посад штатних фахівців клініки. Зверніть увагу на те, який досвід роботи у претендентів на посади, чи мають вони всі необхідні дипломи та сертифікати.
6
Отримайте ліцензію на надання медичних послуг. Уявіть в місцеве відділення Ліцензійної палати пакет необхідних документів, а саме: - завірену копію свідоцтва про реєстрацію юридичної або фізичної особи; - завірені копії дипломів та сертифікатів фахівців клініки; - схвалений санітарною службою перелік необхідного медичного обладнання; - детальний план приміщення клініки.
7
Співробітники Ліцензійної палати можуть запросити і інші документи, пов'язані з діяльністю клініки. Наприклад, для того щоб ваша клініка змогла видавати клієнтам лікарняні листи державного зразка, вам необхідно буде найняти на роботу фахівця, у якого вже є сертифікат на видачу листків тимчасової непрацездатності, завірену копію якого ви і повинні будете представити в Ліцензійну палату.