Як загартувати нож в домашніх умовах. Як зробити ніж в домашніх умовах.

Загартування - це кульмінація роботи коваля. Вона завжди була покрита покровом таємничості, про неї складено безліч легенд. Загартуванням намагаються досягти міцності металу. Щоб перевірити, чи добре загартований ніж, його потрібно зігнути в лещатах від 45 ° до 90 ° по вертикалі. Якщо гарт зроблена правильно, то ніж повинен зламатися тільки при відхиленні більше 45 градусів від вертикалі.
Інструкція
1
Щоб загартувати ніж, зробіть з металу кілька пластинок, щоб провести досліди. Нагрійте першу платівку нерівномірно від мінімальної до максимальної температури і опустіть у воду або масло. В лещатах почніть ламати платівку і на зламі знайдіть потрібне вам за розміром зерно. Якщо зерна на зламі не буде, то метал матиме погані ріжучі якості, злам повинен мати грубозернисту поверхню. Для прикладу можна розглянути злам крупного напилка, по периметру він матиме гладкий злам, але в центрі вже буде вже потрібна зерниста поверхня. Провівши такий досвід, ви визначите потрібну температуру для нагріву.
2
Тепер вам необхідно підібрати середу для гарту. Гартувати можна в воді, в маслі, азоті, і навіть використовувати ртуть. Після розжарення платівку треба опустити в масло, температура якого 200 °, витримати від 15 хвилин до 2 годин, а потім опустити в холодну воду. Іноді для гарту використовують навіть рідкий свинець.
3
Середу для гарту можна чергувати, зробивши подвійну загартування або зонну. Продовжіть ваші дослідження. Візьміть платівку, нагрійте її до потрібної температури, зробіть загартування до такої міцності, щоб платівка могла зламатися в лещатах, якщо її відхилити на 30 градусів від вертикалі, потім відпусткою доможіться того, щоб ця платівка вже могла зламатися при 45градусов. Використовуючи цю методику, ви отримаєте максимум міцності і хороші ріжучі властивості.
4
Кілька загальних правил: клинок перед загартуванням треба отжечь, тоді буде менше тріщин. Нагрівання робіть повільно, рівномірно і якомога довше. Використовуйте муфельну піч з регулюванням. Для жорсткої гарту в рідину лезо опускайте вертикально і тримайте нерухомо. Якщо робити загартування в різних середовищах, то ніж прослужить довше.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=rjxNuRd7nHw