Як відбудувати звук.

Завдання відбудувати звук виникає в концертній практиці звук орежіссера і звук ооператора. І, якщо, приміром, на стаціонарі (тобто на власній сцені) звук відбудовується один раз, а далі тільки коригується, то на гастролях щоразу доводиться відбудовуватися заново. Все, зрозуміло, залежить від залу, але на такі випадки є досить стійкий алгоритм - на «раз-два-три-чотири».
Інструкція
1
Перевірка наявності апаратури, наявної в звук оцехе цього залу - «раз». Прямо за списком перевірте наявність обов'язкової апаратури: мікшера, мікрофонів, комутації, предусилителей, підсилювачів виходу, акустичних систем (портал, сателіти, сабвуфер), еквалайзера, процесора ефектів, компресора/лимитера, MD-CD-плеєра (або комп'ютера з виходом).
2
Разом з місцевим звук ооператором визначитеся, працюєте ви з «місцевого» пульта (мікшера), або зі свого, або зі свого через місцевий, залежно від комутації, встановленої на сцені - це «два». Як правило, на виездниве концерти підсилювачі виходу і акустичні системи з собою беруть деякі; якщо ви входите в число цих небагатьох, то загальне правило таке: акустика і мікрофони - тільки свої (якщо мало - доповнюємо місцевими). В цьому випадку ви працюєте зі свого пульта. Так само, зі свого - але видаючи звук через місцевий - працюєте в разі специфічних умов (наприклад, у нас цифровий пульт з набором складних предустановок). У всіх інших випадках краще працювати через місцевий пульт, доповнивши набір наявних процесорів своїми при необхідності.
3
Розставте на сцені мікрофони, інструменти, підключіть шнури, скоммутіруйте - це «три». Перевірте, чи все працює.
4
Власне відбудування, або «саунд-чек», відбувається безпосередньо перед виступом - «чотири». Ваше завдання - максимальна розбірливість звук а при оптимальній щільності. Спочатку встановіть загальну акустіческаую картину: виставте рівні звук а, панораму, реверберацію. Соліста, якщо він один, поставте в центр панорами, якщо кілька, рознести вправо-вліво. Стереобаза супроводу (якщо є) в цілому виставляється не більше 70 градусів, якщо солістів немає, то до 90-100. Загальну реверберацію перевірте на самому гучному звук е - повинно бути акуратне відлуння, не руйнує розбірливості. Отстойте динамічний діапазон (різницю найгучнішого і самого тихого звучання), в залежності від цього встановіть компресію. Після цього вам залишаються тонкі, «художні» настройки. Еквалайзером виділіть найбільш яскраві тони голосу соліста та інструментів. Можете акуратно додати реверберації в окремі канали, перевірити ще раз загальну картину на самому гучному і самому тихому звучанні. Перевірте чутність в моніторах: у соліста окремо, супроводу окремо, у всіх разом. Встановіть точні рівні гучності і потрібних ефектів. Спраосіте музикантів, чи все добре звучить. Якщо так, оголосіть «готово» і включіть на пульті Mute на всіх робочих каналах. З цього моменту апаратура не вимикається з мережі до кінця концерту. Коли артисти встануть на сцену і візьмуть інструменти, в потрібний час mute знімається, і концерт починається.