Як відновити нагороди.

Будь нагорода - це символ визнання державою заслуг громадянина. За відмінності, проявлені у державній або військовій службі, за особливий внесок при професійній діяльності або громадянську мужність. Дуже гірко бути нагородженим, але не мати можливості скористатися нагородою або підтвердити свій особливий статус документально.
Інструкція
1
При втраті нагороди необхідно написати заяву з проханням про видачу дубліката втрачених нагород на ім'я голови адміністрації міста за місцем проживання нагородженого. Якщо є документи підтверджують нагородження, наприклад довідки з архівів, посвідчення до нагород необхідно до заяви додати їх копії. На підставі заяви глава міста клопотатиме перед Управлінням президента Російської Федерації з державних нагород про видачу дубліката.
2
У заяві необхідно вказати поважну причину втрати нагород. Поважними причинами є: втрата нагород в бойовій обстановці, в результаті стихійних лих. У випадки розкрадання державних нагород, необхідно надати довідку з органів внутрішніх справ про те, що нагороджений звертався в органи поліції за фактом розкрадання нагород. Поважними причинами втрати нагород можуть визнані й інші випадки, коли була відсутня об'єктивна можливість збереження нагород.
3
Відновлення нагород виробляється і у випадках реабілітації нагородженого або на підставі втрати суспільної небезпеки скоєного нагородженим діяння. Дублікати документів до державних нагород видаються Управлінням Президента РФ з кадрових питань та державних нагород. Дублікати грамот про присвоєння звання Героя Російської Федерації не видаються.
4
Відносно нагороджених громадян, які зазнали необгрунтованим репресіям в період 30-40-х і початку 50-х років і посмертно реабілітованих, їх нагороди можуть бути видані їх близьким родичам (подружжя, діти) на підставі заяви. Нагороди видаються виключно з метою збереження і підтримання пам'яті про померлих родичів без права носіння.
5
Присвоєння звання Героя Російської Федерації, нагородження орденом або медаллю може бути проведено посмертно. У такому випадки нагороди та документи до них, передаються близьким родичам. Відновлення відомчих нагород проводиться у відповідності з внутрішніми регламентами даних організацій