Як написати мета роботи. Мета роботи в рефераті.

У написанні наукової (курсової, дипломної) роботи вкрай важливо приділити увагу вступу і вірно сформулювати мета. Адже саме відповідність мети визначає завершеність і правильність проекту.
Інструкція
1
Використовуйте стандарт. Прийнято, що в більшості робіт використовується класична формулювання: «Мета моєї роботи ...», причому пишеться це після опису актуальності, наприкінці введення. Далі, мета зобов'язана бути розбита на окремі завдання, які оформляються списком нижче. «Для досягнення мети я поставила такі завдання ...» - ще одна стандартна фраза, яку не варто занадто сильно змінювати.
2
Не поспішайте писати мета. Безумовно, вам варто ясно визначити її ще до початку роботи , але найчастіше вже по ходу ви будете розширювати і розвивати свій проект, через що старий варіант доведеться переписувати. Найправильніше буде написати мета вже в той момент, коли весь проект буде виконаний.
3
Мета повинна ідеально збігатися з виконаним обсягом робіт. Формально, якщо ви не до кінця виконали хоча б одну із завдань і тим самим не домоглися мети свого проекту, то текст може бути не зарахований і відправлений на доопрацювання. В умовах конкурсу чи конференції таке неприпустимо, тому ніколи не беріть занадто широкий замах. Також намагайтеся уникати і занадто вузькопрофільних варіантів - вони невигідно представлять роботу оцінює комісії.
4
Пишіть дослівно по заголовку. Якщо ви цілком визначилися з назвою роботи , то найоптимальнішим варіантом стане дослівне повторення. Класична мета повинна розжовувати назву і пояснювати його. Таким чином, заявивши роботу «Проблема людської агресії та її придушення» з філософії, написати коштує приблизно наступне: «Мета моєї роботи - розібрати проблему вродженої людської агресивності і її придушення в сучасному ліберально-демократичному суспільстві».
5
Чи не формулюйте занадто просто. Побачивши просту і ясну мета роботи журі може порахувати її занадто плоскою і примітивною. Імовірність того, що в ваш проект будуть поглиблюватися, не так вже велика, зазвичай роботи перевіряються відразу у великих кількостях. Побачивши мета, висловлену досить складним і (важливо) професійною мовою, журі вважатиме її більш вичерпною. Під час захисту роботи , навпаки, намагайтеся сформулювати все якомога простіше, тоді вас легше буде зрозуміти.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=7jD7lainGmA
Корисна порада
Попросіть куратора (викладача) допомогти у написанні. У нього може бути набагато більше досвіду.