Як прибрати жовтизну від синяка.

синці називають гематому, що утворюється при ударі тупим предметом без пошкодження шкірного покриву. Важкість ушкодження і його характер залежать від виду травмуючого агента і виду тканини, на який він впливав. Гематома, в процесі свого розсмоктування, проходить кілька колірних гам, від багряно-фіолетового кольору до жовто-зеленого. Залежить цей процес від часу розпаду гемоглобіну в місці удару. Процес цей можна контролювати декількома способами.
Вам знадобиться
  • - лід;
  • - корінь живокосту;
  • - жир нутряний;
  • - мед;
  • - календула;
  • - спирт;
  • - стальник;
  • - чистотіл;
  • - деревій.
Інструкція
1
Першим засобом для запобігання синяка є холод. Необхідно накласти на місце забитого холодової компрес для зменшення капілярного крововиливи. Ця ж сама міра прискорить і саме розсмоктування синяка на наступних фазах його дозрівання.
2
Дуже ефективним засобом розсмоктування синців є мазь на основі кореня живокосту. Візьміть 100 грам нутряного сала, розтопіть його на повільному вогні і засипте в нього перемелений в порошок корінь живокосту в пропорції 1: 4. Потримайте на водяній бані 4:00 і настоюйте ще протягом доби в теплому місці. Змащуйте місце забитого цим складом 4-5 разів на добу, і від синяка не залишиться сліду через 2-3 діб.
3
Досить ефективним засобом розсмоктування синяка є настоянка календули. Для її приготування візьміть квітки календули і заповніть ними банку на третину. Залийте 70% спиртом до верху банки і настоюйте протягом тижня. При забитті змастіть відразу це місце, або зробіть примочку, розвівши дану настойку водою 3: 1, не закриваючи місце забитого целофаном щоб уникнути опіку. Повторіть процедуру 5-6 разів на день.
4
При частому травмуванні необхідно мати в будинку наступну настоянку. Візьміть в рівній кількості квітки календули, корінь вовчуга, листя чистотілу, квіткові кошики деревію, подрібніть всі компоненти і заповніть ними банку наполовину її обсягу. Об'єм, що залишився залийте горілкою або 40% спиртом. Настоюйте 10-14 днів в темному місці. Фільтрувати склад не слід, нехай настоюється далі, у міру витрачання настоянки, можна ще доливати спиртом. При ударах накладіть холодову примочку на півгодини, а потім змащуйте його приготованим складом, і синяк швидше за все не утворюється.
Зверніть увагу
Найбільш небезпечними є гематоми, які утворюються при внутрішньому крововиливі.
Корисна порада
Слід знати, щоб отриманий забій не розлий величезним синцем, його слід спочатку охолодити, а через 3-4 години навпаки розігрівати для його найшвидшого розсмоктування. Кращим засобом при цьому є спиртові настойки лікарських рослин, які мають протизапальну і регенерує.