Як приготувати мацу. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Маца - одне з найдавніших страв, відоме ще з біблійних часів. З'явилася вона під час виходу євреїв з Єгипту і існує до цих пір. Звичайно, біблійна маца дещо відрізнялася від тієї, яку готують зараз. Овальні або круглі коржі були дещо товщі, ніж зараз. Ліпили їх вручну, а випікали в общинних пекарнях. Наприкінці позаминулого століття стали робити квадратну мацу . Зараз коржі можуть бути і круглими, і овальними. Зазвичай їх купують в синагозі, але така можливість є не завжди. Тому мацу можна зробити і вдома.
Вам знадобиться
  • борошно - 3 кг;
  • вода - 1
  • 5 л;
  • сито;
  • скалка;
  • вилка;
  • духовка.
Інструкція
1
Маца готується з прісного тіста. Для приготування не потрібно ніяких продуктів, крім борошна та води. Зараз у продажу зустрічається різна маца, в тому числі з додаванням цукру і яєць. Однак традиційні коржі повинні бути без всяких добавок. Борошно попередньо просійте і насипте гіркою. На вершині зробіть отвір.
2
Вливайте в «кратер» холодну воду. Робити це потрібно поступово, тонкою цівкою. Замісіть тісто. Вимішувати його необхідно дуже швидко. Швидкість важлива не тільки як данина традиції. В прісному тесті немає ніяких елементів, які б перешкоджали утворенню грудок. Зволікання призведе до того, що в деяких місцях маса почне підсихати, і зробити її однорідною та еластичною буде непросто.
3
Посипте борошном поверхню, на якій ви будете розкачувати коржі. Робити це можна по-різному. Іноді роблять одну величезну квадратну корж розміром з обідній стіл, а потім її ріжуть ножем на рівні квадрати або вирізають круглі коржі з допомогою блюдця. Можна розділити тісто на декілька частин і відразу розгортати коржі потрібної форми. У кожному разі, вони повинні бути дуже тонкими, не товще півтора сантиметрів. У біблійні часи багатії спеціально підкуповували пекарів, щоб ті зробили тонку мацу .
4
Наколіть коржі виделкою в декількох місцях. Покладіть їх на деко і випікайте в духовці при температурі не вище 150 ° С. Випікають мацу недовго. З того моменту, як в муку потрапили перші краплі води, і до закінчення випічки повинно пройти не більше 18 хвилин. Тому перед тим, як помістити коржі в духовку, її необхідно прогріти до відповідної температури.
5
Маца існує не тільки як самостійне блюдо. Вона може бути елементом інших страв. Деякі страви готують з мацовой муки. Щоб її приготувати, необхідно спочатку спекти мацу , а потім розтерти її в порошок у ступці.
Корисна порада
Зазвичай мацу готують з пшеничного борошна, але в принципі можна використовувати будь-яку. Мацу можна приготувати не тільки для свята, а й для тривалого походу. Цей хліб дуже довго зберігається, не втрачаючи своїх властивостей.