Як зробити локальну мережу.

Установка локальної мережі може допомогти вирішити проблему спільного доступу до файлів, загального доступу до інтернету, дозволить використовувати мережеві додатки.
Вам знадобиться
  • Для установки локальної мережі потрібно кабель UTP - 5e («Вита пара»), свіч з числом портів рівною кількості комп'ютерів у майбутній мережі, коннектори RJ-45 і інструмент для обтиску конекторів.
Інструкція
1
Оберіть місце для установки свіча. Від кожного комп'ютера до нього буде покладено кабель, так що найзручніше розмістити його в центрі майбутньої мережі. Прокладіть кабелі від комп'ютерів до свіча.
2
Одягніть на кабелі коннектори RJ-45. Коннектори одягаються так, щоб дроти всередині них розташовувалися по квітам «біло-оранжевий, оранжевий, біло-зелений, синій, біло-синій, зелений, біло-коричневий, коричневий», якщо тримати коннектор контактами вгору. Перевірте розташування проводков, повноту їх входу в коннектор і, якщо все в порядку, обіжміть коннектор інструментом. З'єднайте комп'ютери зі свічі.
3
Налаштуйте мережеві карти комп'ютерів. Правою кнопкою миші клацніть на значку «мережеве оточення» і виберіть «Властивості» .В вікні «Мережеві підключення» відкрийте властивості підключення по локальній мережі. Відкрийте властивості протокол інтернету (Tcp/IP). Призначте комп'ютерам IP адреси «192.168.1.1», «192.168.1.2», «192.168.1.3» і так далі для всіх комп'ютерів мережі. Маска підмережі для всіх комп'ютерів буде однаковою «255.255.255.0». Зверніть увагу, на те, що всі комп'ютери повинні бути в одній робочій групі. Клацніть правою кнопкою миші на ярлику «Мій комп'ютер» і виберіть пункт «Властивості» у випадаючому меню. На вкладці «Ім'я комп'ютера» задайте загальну робочу групу, наприклад, «Workgroup».
Корисна порада
Якщо на якомусь із комп'ютерів після установки мережі мережу залишається недоступною, то частіше за все ця проблема пов'язана з поганим обтиском конекторів. Ображати почергово коннектори на даному кабелі і обіжміть кабель повторно.
Зараз, в еру активного розвитку інформаційних і комп'ютерних технологій, мало хто уявляє собі будинок або квартиру без наявності хоча б одного комп'ютера. А часто подібних пристроїв набагато більше. Не дивно, що виникає бажання організувати нехай маленьку, але власну локальну мережа в межах своєї квартири чи під'їзду. На щастя, зараз можна вибрати один з маси різних варіантів вирішення даного питання. І більшість з них практично не вимагає фінансових витрат.
Вам знадобиться
  • Wi-Fi роутер
  • Wi-Fi адаптери
  • мережевий кабель
Інструкція
1
Виберіть тип локальної мережі. Це може бути дротова або бездротова мережа . Другий варіант вкрай зручний в тому випадку, коли серед пристроїв переважають ноутбуки, а не персональні комп'ютери. Якщо вибір ліг саме на Wi-Fi мережа , то для її організації вам буде потрібно роутер.
2
Підключіть кабель інтернету до роутера. Зазвичай для цього використовується головний Internet або WAN порт. Відкрийте настройки роутер. У більшості випадків для цього необхідно ввести в адресному рядку браузера//192.168.0.1. Обов'язково встановіть пароль для доступу до роутера - це убезпечить вас від можливого злому. Тепер зайдіть в налаштування інтернету і введіть всі дані, що надаються провайдером. Найчастіше вони збігаються з настройками, що вводяться при установці кабельного підключення до інтернету.
3
Зайдіть в настройки Wi-Fi точки доступу у вашому роутере. Встановіть пароль на майбутню мережа . Виберіть тип шифрування даних WPA2-PSK або WPA-PSK. Шифрування WEР краще не використовувати, тому що захист у такого каналу вельми слабка.
4
Перезавантажте роутер і переконайтеся, що з'єднання з інтернетом встановлено. Підключіться з ноутбуків до створеної Wi-Fi точці. Якщо у вас є комп'ютери, то придбайте для них Wi-Fi адаптери. Ці пристрої дозволять підключати комп'ютери до вашої локальної мережі без мережевих кабелів.
Зверніть увагу
Можливо, доведеться придбати кілька роутерів для збільшення зони покриття мережі.