Як писати латиною. Як пишеться срібло на латині.

Lingva latina - один з найкрасивіших мов індоєвропейської сім'ї, прабатько сучасного італійського, один з найдавніших письмових індоєвропейських мов. Щоб навчитися писати на ньому, треба освоїти мову на трьох рівнях: орфографії, граматики та синтаксису.
Вам знадобиться
  • навчальний посібник, аккаунт на форумі латиністів або любителів латинської мови, художня література латинською мовою.
Інструкція
1
Фонетика і правопис - визначитися з системою. Сучасні лінгвісти рідко намагаються відтворити звучання класичного (а тим більше архаїчного) латинської мови, хоча і беруть за основу правопис і звучання латині освічених римлян 147-30 роки до нашої ери. В даний час існує декілька систем латинського вимови. Кожна система залежить від країни, в якій викладається латинь. У російській мові прийнята «середньовічна» німецька традиція передачі латинських імен і назв. Щоб уникнути розбіжностей в орфографічних правилах, краще не заважати російські підручники з італійськими та англійськими посібниками.
2
Граматика - вивчити її. Латинь з російською мовою схожа тим, що має систему відмінків, три роду, три способу, систему часів і застав. Латинська граматика легко дається тим, хто вчить романські мови. Але в цілому, російськомовні сприймають її як логічну і інтуїтивно зрозумілу. В інтернеті досить самовчителів і форумів, де можна викласти своє вправу, написане латинською мовою, на перевірку або попросити про допомогу з перекладом. http://www.lingualatina.ru/osnovnoi-uchebnik - один з доступних в мережі підручників. На тому ж сайті існує досить активна спільнота фахівців і ентузіастів латинської мови.
3
Синтаксис - вловити відмінності з російською мовою. Латинські пропозиції, так само як і росіяни, полягають у більшості випадків з підмета в називному відмінку і присудка. Порядок слів не так важливий, хоча класична латинь увазі іменник або займенник на початку речення, а дієслово - перед точкою. Наприклад, крилата фраза "Бог є в кожному з нас" перекладається як "Deus in omni nostrum est". Пряме доповнення ставиться перед присудком. Знайти безкоштовний підручник, де роз'яснюються основи латинського сітаксіса, можна, наприклад, тут: http://latinum.ru/load/2-1-0-31.
Корисна порада
Крилаті вислови на латині корисно заучувати не тільки для самоосвіти і розширення кругозору. Таким чином, заучується багато нових слів, а це дозволить писати латиною більш грамотно. На сайті http://www.yaskazal.ru/можна знайти словник латинських термінів, скорочень. Також там є список прислів'їв, приказок і відомих цитат.