Як побудувати купол.

Звести купол не так вже й просто, як здається на перший погляд, і зазвичай проектування і зведення даного виду даху здійснюється професійними архітекторами, дизайнерами і будівельниками, вимагає багато вкладень і трудовитрат. Але що ж робити, коли так хочеться мати купол ьное будову, але при цьому немає великих грошових запасів? Все можливо, ви завжди можете спроектувати і звести купол самостійно, заощадивши на роботі фахівців.
Вам знадобиться
  • - монтажна стрічка,
  • - болти і гайки різних розмірів,
  • - саморізи,
  • - електролобзик і металеві або дерев'яні дошки в необмеженій кількості.
Інструкція
1
Зверніть увагу: чим більше у вас матеріалу, тим більше вийде купол . Для дощок, які будуть гранями купол а, можна розібрати старий забор.Подготовьте грані купол а. Так для триметрового споруди необхідно підготувати два типи граней в кількості 35 штук довгих по 88 сантиметрів і 30 коротких по 77 сантиметрів.
2
Зробіть з одного боку кожної з граней спіл під кутом приблизно 45 градусів. Такий спіл дозволить просто і швидко збирати конструкцію, зручно закручуючи гайки на болти.
3
Пригвинтите саморізами, використовуючи монтажну стрічку (2,5 см) на кожну сторону межі частини одноболтлвого коннектора.
4
Помітьте за допомогою фарби або маркера все довгі або всі короткі грані, щоб не помилитися при зборі. Візьміть схему простого купол а другий частоти, тобто дворівневого.
5
Додайте по колу відповідної площі свої малі грані, з'єднуючи їх між собою так, щоб у підсумку на землі вийшов круг.
6
Приставляють по дві великі грані у вигляді трикутника, закріплюючи їх до основи з малих граней і між собою вгорі. Проробіть такі трикутні фігури по всьому колу.
7
З'єднайте вийшла конструкцію наступним колом, тобто розмістіть між кожним з верхніх кутів трикутника ще по одній малій грані, у результаті вийде з'єднувальний коло, трохи вже попереднього.
8
Повторіть всі дії знову, трохи нагинаючи при з'єднанні великі грані всередину. При такому розкладі наступний рівень у вас буде вже досить звужений і утворює вгорі з'єднувальний трикутник, який також слід зробити з малих граней.
9
Купол готовий. Його можна накрити плівкою у випадку, якщо він буде використаний як теплиці, або пустити по ньому в'юнкі рослини при обліку, що купол буде служити альтанкою для укриття в літній час від сонячних палючих променів.
Зверніть увагу
Купола є одним з найкрасивіших конструкцій, які використовуються при зведенні будинків, храмів, церков і навіть теплиць. Такий вид даху досить надійний, унікальний і викликає великий інтерес у багатьох будівельників. Зводите купольні конструціі на обмежених площах, це допоможе візуально розширити простір.