Як почистити кулер на ноутбуці. чи можна пилососом чистити кулер.

Кожен користувач ноутбука з часом стикається з ситуацією, коли ноутбук починає вести себе трохи дивно. Він стає дуже гучним, відключається в процесі роботи і не включається після цього якийсь час. Це означає, що комп'ютер перегрівається, і щоб він коректно працював, потрібно почистити кулер ноутбука.
Інструкція
1
Перегрів ноутбука трапляється при недостатньому охолодженні процесора і відеокарти. Решітка радіатора з часом забивається пилом, в корпус ноутбука потрапляє все менше і менше необхідного для охолодження повітря. В один прекрасний день ноутбук від перегріву може померти остаточно. Щоб цього не сталося, потрібно всього лише почистити кулер. Найпростіше це зробити, якщо у вас є потужний пилосос, що працює на видув. В цьому випадку не доведеться нічого розбирати. Достатньо лише продути повітря в напрямку, зворотному звичайному току повітря. Якщо продув не допоміг, значить потрібно розбирати корпус ноутбука.
2
Кожен ноутбук має свою власну систему розборки, постарайтеся знайти інструкцію по розбиранню саме для вашої моделі. Якщо ж інструкції немає, то доведеться розбиратися і розбирати самому. Вимкніть ноутбук від мережі і вийміть з нього акумулятор. Відкрутіть гвинти з нижньої сторони ноутбука. Залежно від моделі може знадобитися зняття різних кришечок ноутбука, головне, щоб ви розуміли, що вам слід шукати. А шукаєте ви кулер, дізнатися який можна по прикріпленому до нього великим вентилятору. Як тільки ви його виявите, ви першим ділом вжахнетеся кількістю осілого на нього пилу. Візьміть пилосос і проведіть первинну обробку кулера, щоб видалити великі лахміття пилу. Будьте уважні, в цьому випадку пилосос повинен працювати на всмоктування, а не на видув. Залишки пилу акуратно видаліть ватяними паличками. Якщо пил покрив материнську плату, пройдіться паличками і по ній, але будьте гранично обережні, щоб нічого не пошкодити.
3
Деякі фахівці радять проводити чистку кулера в ванній кімнаті при включеному гарячому душі. Вологий пар прибиває розлітаються пил і не дає їй проникнути назад в ноутбук, але ні в якому разі не намагайтеся промити ноутбук або окремі його частини водою. Після того, як ви прочистили кулер, зробіть збірку ноутбука в напрямку зворотному тому, як ви його розбирали. Якщо ви все зробили правильно, то відразу після включення зможете помітити, наскільки швидше і легше став працювати ноутбук. Ноутбуки дуже швидко забиваються пилом, тому можливо через рік чистку доведеться повторити.
Зверніть увагу
Найчастіше це відбувається через те, що вентилятор системи охолодження ноутбука банально забився пилом або ще чимось (бували випадки, коли в СЦ приносили ноутбуки, де вентилятор був забитий котячої шерстю). Якщо на вентиляторі і радіаторі системи охолодження пил - тоді знижується ефективність охолодження, а також вентилятор починає посилено шуміти. Щоб це виправити, необхідно почистити ноутбук від пилу.
Корисна порада
От вони й ускладнюють нормальний струм повітря. Якщо не проводити регулярну чистку ноутбука від пилу то з часом температура всередині буде підвищуватися, а це значно скоротить термін життя ноутбука! Якщо ваш ноутбук Профілактика проводиться раз на рік, як мінімум (я свій почистив через 1,5), але краще - раз на півроку. Від роботи ноутбука при підвищеній температуру можуть вийти з ладу процесор, чіпи північного і південного моста, відеочіп ...