Як вибрати цифровий фотоапарат.

Вибір фотоапарата визначають мети його використання, які допоможуть визначитися з ціновою категорією пристрою. Лише потім потрібно звертати увагу на будь-які характеристики, фірму-виробника, додаткові «примочки». Фотоапарати різних категорій видаватимуть за якістю різні картинки, дорогими же пристроями потрібно вміти користуватися.
Інструкція
1
Визначтеся з цілями покупки фотоапарата. Якщо ви збираєтеся на відпочинок з сім'єю або друзями, хочете знімати сімейні свята і фотографувати на вечірках, слід вибирати звичайну «мильницю», яка володітиме прийнятним співвідношенням ціна/якість. Якщо ж ви знайомі з мистецтвом фотографії, знаєте необхідні параметри камери і здатні в залежності від ситуації швидко змінити настройки, хорошим вибором буде дзеркальна камера, яка здатна призвести точковий вимір, має можливість заміни об'єктива і володіє функцією супершвидкісний зйомки.
2
Якщо ви знімаєте далекі об'єкти, підійдуть ультразуми зі стабілізатором зображення. Також існують компактні моделі, що володіють стандартними характеристиками цифрового пристрою, але при цьому володіють відповідним розміром. Слід брати до уваги, що знімки всіх сучасних камер початкового рівня цілком підійдуть для роздруківки фотографій, т.к. вони давно вже мають необхідне для цього якість.
3
Вибравши потрібну категорію, зверніть увагу на технічні характеристики камери. Найважливішим параметром є матриця, яка представляє собою безліч пікселів. Кожен піксель реагує на що потрапляє світло, виробляє сигнал, який залежить від інтенсивності світла. Ключовий параметр - дозвіл матриці. Чим більше дозвіл, тим більше дрібних деталей здатний розрізнити фотоапарат. Для роздруківки фото розмірів до А4 цілком підійде камера з 5 мегапікселямі.
4
Зверніть увагу на розмір матриці (від 1/1,8 до 1/3,2 дюйма). Матриця із значенням 1,8 буде більше, а значить вона здатна передати більше відтінків і дає менше шуму. Тобто якщо вибирати між 5Мп камерою з розміром матриці 1/1,8 і 5Мп камерою з 1/3,2 дюйма, перша даватиме кращі знімки.
5
Чим вище чутливість матриці, тим більша ймовірність отримати чіткий знімок в сутінках або темряві. Однак висока чутливість сприяє появі шумів на фотографії.
6
Зверніть увагу на характеристики об'єктива. Чим більше зум, тим при збільшенні картинка стає гірше (помірні зуми дають знімок краще, ніж ультразуми). Проконсультуйтеся з фахівцем з приводу фокусної відстані і рівня світлосили (чим вона вища, тим дорожче фотоапарат).
Корисна порада
Оптична стабілізація дозволяє при незначних коливаннях пристрою отримати чіткий знімок. Видошукач дозволяє переглянути майбутню картинку перед натисканням на спуск. Кращим буде дзеркальний видошукач, який відображає реальну площу кадру.