Як зшити дитяче постільна білизна. розміри зшити комплект постільної білизни новонародженого з бортиками.

Вибір дитячої постільної білизни іноді може поставити батьків у складну ситуацію: та забарвлення, яка подобається, - не підходить за розміром, а та, що підходить - не подобається. Але ж можна просто купити необхідну кількість тканини і зшити комплект дитячої постільної білизни самостійно.
Вам знадобиться
  • відріз тканини (продавець-консультант підкаже потрібну кількість тканини в залежності від розміру ковдри, подушки і матраца), ножиці, нитки, швейна машинка.
Інструкція
1
Виміряйте довжину (довгу сторону, нехай вона дорівнюватиме у всіх випадках X) і ширину (коротку сторону, нехай її довжина буде Y): подушки, ковдри і матраца, на які ви збираєтеся шити постільну білизна .
2
Зробіть заготовку для наволочки на подушку. Для цього потрібно викроїти прямокутник зі сторонами: одна = довжині X наволочки, друга = Y + Y + 20см. Додаткові 20 см потрібні для того, щоб в зшитому варіанті ця частина тканини, служіння всередину наволочки утворювала подобу клапана, в який входила б зсередини частина подушки. Тоді подушка не буде неестетично стирчати з наволочки, а буде заправлена в цю подобу клапана-конверта. Не забудьте залишити по краях припуски на шви з урахуванням того, що подушка не повинна бути щільно обтягнута невеличкий, тобто з боків потрібні ще 2-3 додаткових сантиметри.
3
Складіть заготовку наволочки за розмірами подушки, а залишок в 20 см подверніте всередину (це і буде той самий клапан-конверт). Прострочіть з двох сторін на швейній машинці з виворітного боку. Наволочка готова.
4
Підготуйте заготовку для підодіяльника. Для цього викроїте з тканини прямокутник в два рази більший, ніж розмір ковдри. Не забудьте залишити з боків припуски на шви в 2-3 см.
5
На швейній машинці пристрочите прямокутники один до одного з усіх чотирьох сторін (можна викроїти заготовку таким чином, щоб одна сторона підодіяльника була лінією згину і не потребувала з'єднанні), залишивши з боку довжини (Х) однієї з них незашітим посередині отвір довжиною близько 40 см - воно необхідне для того, щоб через нього всередину підодіяльника засовували ковдру. Підодіяльник готовий.
6
Підготуйте викрійку для простирадла: в розмірам матрасика додайте по 20 см з кожного боку, тобто вона повинна бути на 40 см довше і на 40 см ширше матраца, на якому буде спати дитина. Це потрібно для того, щоб підгинати простинку під матрац, адже вона не повинна ковзати під час сну по його поверхні і доставляти незручності малюкові.
7
Підігніть краю майбутньої простиральця два рази по 5-7 мм і прострочіть цей підгин їх на швейній машинці. Простирадло для дитячого ліжка готова.
Зверніть увагу
Перед пошиттям куплену тканину слід попрати для того, щоб вона дала можливу усадку ще до пошиття, а не після того, як комплект буде вже готовий і після першого прання виявиться замалий.
Корисна порада
Дитячий постільний комплект білизни повинен бути виготовлений з натуральних тканин: льону, бавовни - вони гігроскопічні і легко піддаються пранню як вручну, так і в пральній машині.
Якщо вам не хочеться купувати для малюка постільну білизну і борту в ліжечко, можна зробити це самостійно. Для створення неповторного дизайну спального місця дитину потрібно мати лише навички шиття на швейній машинці на рівні новачка і, звичайно, бажання.
Інструкція
1
Спочатку зробіть заміри ліжечка. Стандартне спальне місце малюка становить 120 см в довжину і 60 завширшки. Спочатку зшийте борта в ліжечко. Вони являють собою прямокутники, які прив'язуються до всіх чотирьох сторонах ліжечка стрічками, їх мета убезпечити малюка від ударів об дерев'яні деталі. Виберіть тканину для бортів. Вона може бути і з додаванням синтетичних волокон, головне, щоб матеріал був досить щільним. Також придбайте 4 блискавки, які ви вошьете в борта, і тонкий поролон на твердій підкладці для наповнення бортів, так вони будуть тримати форму.
2
Зробіть викрійку бортів. Два маленьких борта матимуть розміри 60 на 40 см, два довгих борта120 на 40. Кожен борт являє собою полотняний мішок з блискавкою, вшитий по довгій стороні, всередину якого вставляється поролон відповідного розміру. До того як стачать бічні сторони кожного борту, вкладіть всередину зігнуту навпіл стрічку довжиною 60 см і шириною від 3 до 7 см. Розташуйте стрічки по чотирьох краях борта, у довгого борту додайте дві стрічки посередині внизу і вгорі. Можна використовувати готові стрічки або зробити стрічки самостійно з відповідної за кольором тканини, головне вибирати бавовняний матеріал, так як атласні стрічки будуть постійно розв'язуватися. При прокладанні строчки на швейній машинці стежте, щоб край стрічки не потрапив під голку. Виверніть отриманий борт, вшитої в нього блискавку і помістіть туди поролон. Один з бортів можна зробити не прямокутним, а фігурним, наприклад, що складається з прямокутника і півкола на ньому, і прикрасити по краю каймою з полотняною стрічки.
3
Постільна білизна для ліжечка також можна зшити самостійно. Для білизни вибирайте бавовняну або сатинову тканину з набивним дитячим малюнком. Простирадло для ліжечка зазначених розмірів повинна складати 100 см на 150-160 см. Додайте до розмірів простирадла тканина для подгибки, подверніте краю і прокладете строчки на машинці. Підодіяльник можна зшити на наявне ковдру виходячи з його розмірів. Збоку в полотні залиште отвір для ковдри, обробіть краю. Розмір наволочки становить 40 на 60 см, але майте на увазі, що діти до року сплять без подушок, так що шиття наволочки можна відкласти на рік, а, може, й більше.
4
Для пелюшок купите відрізи тканини з фланелі і м'якого бавовни. Зараз дітей на ніч не сповивають, тому пелюшок не потрібно в тій кількості, як нашим мамам і бабусям. Обробіть краю пелюшок на машині рядком зигзаг. Їх можна використовувати в ліжечку як підкладку під голову, діти іноді відригують, а пелюшки простіше поміняти, чим все білизна.