Як обстежити нирки.

Відхилення в роботі нирок можуть виникати в будь-якому віці і виявлятися у вигляді набряків або болів в спині, які нерідко псують якість життя хворому. На даний момент існують різні способи дослідження функції нирок і сечовивідних шляхів, які можуть виявити причину хвороби.
Інструкція
1
Зверніться до терапевта або уролога, вам призначать здачу аналізів сечі, які допоможуть виявити загальну картину хвороби. Але результати аналізів не завжди дають точний результат, а часом і зовсім не виявляють відхилень. У кожному разі здавати їх необхідно і без цього ніяк не обійтися. Схему збору сечі вам скаже лікар.
2
Досвідчений уролог може на дотик визначити зміни в розмірах нирок, але дане дослідження проводиться лише при первинному огляді, після якого призначають і інші види діагностики хвороби. Під час огляду будьте максимально розслаблені, адже нирки знаходяться під м'язовим шаром, якщо м'язи будуть напружені, лікар просто не зможе їх намацати.
3
Потім вам призначать рентгенологічне, радіоізотопне, ультразвукове або ендоскопічне дослідження нирок. Найчастіше проводять рентген та УЗД для виявлення відхилень в розмірі, формі чашечно-мискової системи, також визначають наявність новоутворень, каміння та інших факторів, які могли спровокувати хворобу.
4
Також можлива і процедура урографии, яка полягає у запровадження в вену контрастних речовин. За допомогою цієї процедури відмінно простежується уродинамика, анатомія нирок і патологічний процес. Будьте готові до того, що дане дослідження виявиться платним, адже необхідні не тільки контрастні речовини, але і сучасна апаратура, якої, на жаль, в соціальних лікарнях немає.
5
Існують і інші способи обстежити нирки , але вони застосовуються дещо рідше, та й їх призначають тільки в тому випадку, коли видно явні відхилення. Якщо у вас болить спина або утруднене сечовипускання, негайно зверніться до лікарні, не починайте прийом ніяких лікарських засобів, вони можуть утруднити подальше дослідження нирок і лише зняти "видимі" симптоми.