Як вибрати собі іконку.

Вибір своєї ікони - справа сокровенне, інтимне. Іноді так трапляється, що в храмі людини відразу тягне до якогось певного образу. Тоді не доводиться гадати про те, як вибрати «свою» іконку . Добре, коли душа вибирає святий образ сама. Але якщо немає - не біда.
Вам знадобиться
  • - свідоцтво про хрещення.
Інструкція
1
Іменна Відомо, що, згідно давньої традиції, дитині дають ім'я на честь якого-небудь святого. Святий покровитель, ім'ям якого нарікають немовляти, оберігає і захищає людину все його життя. Ім'я ж визначається за святцями - церковним календарем (месяцеслову). Ім'я новонародженому вибирають відповідно з ім'ям святого, пам'ять якого святкується в найближчий день відразу після хрещення або народження малюка. День, присвячений пам'яті святого, ім'я якого носить людина, називають іменинами. Якщо ж у святках відсутня святий з ім'ям, даним людині при народженні, то слід скористатися іншим способом. Необхідно дізнатися, як назвали людини при хрещенні, і придбати ікону з образом святого, що носить те ж ім'я. Вона також буде іменной.Узнать ім'я, дане при хрещенні, можна двома шляхами: із свідоцтва про хрещення, або звернувшись в храм, де проводився обряд. У храмах, як правило, ведуться записи про всі зроблені таінствах.Іменную ікону можна ні дарувати, ні продавати, ні віддавати. Вона є символом, який буде захищати людину все його життя.
2
УніверсальнаяЛюбая ікона із зображеннями Божої Матері, Христа, Трійці, яка «ляже на душу», може стати «вашій» іконою. Вона буде супроводжувати вас і захищати від усякої напасті.
3
ПрофессіональнаяПокровітелі професій - святі, протегуючі тієї чи іншої діяльності. Ікона із зображенням такого святого, що супроводжує людину, може стати йому гарною підмогою в роботі. Молитва святих, які сприяють тому чи іншому ремеслу, приносить успіх у справах і відводить беди.Так, наприклад, покровителем торгового справи, «професійним» святим менеджерів, комерційних директорів є Микола Чудотворець. Він же - покровитель мандрівників. Саме йому в давнину ставили на Русі храми купці і путешественнікі.Другімі покровителями торгового справи є Іоанн Новий Сочавський (мученик) і Устюжский Чудотворець Прокопій. Обидва вони за життя займалися торгівлею, прославилися праведним життям, благочестіем.Покровітель банкірів, економістів, бухгалтерів - святий апостол Матвій, який до зустрічі з Ісусом був митарем. Поштовим працівникам і дипломатам протегує архангел Гавриїл, а будівельникам - преподобні Зодчі Печерскіе.Святой покровитель військових - Георгій Побідоносець. Рибалок і мисливців ж захищають ікони із зображенням апостолів Петра і Андрія Первозванного, які були рибалками, перш ніж стати учнями Іісуса.У кожній професії є свій святий покровитель. Саме його образ можна вибрати для «своєї» іконки.