Як в'язати шкарпетки малюкам. Як в'язати шкарпетки для малюків.

Щоб ніжки вашого малюка ніколи не мерзли, зв'яжіть йому носочки з м'якою і теплою вовняної пряжі. Хоча багато хто вважає, що в'язати їх дуже складно і під силу тільки досвідченим в'язальниця, але це аж ніяк не так. Ви зможете самостійно зробити яскраві і красиві шкарпетки .
Вам знадобиться
  • - 100 г пряжі;
  • - 5 спиць № 2,5-3.
Інструкція
1
Щоб дізнатися кількість петель для першого складального ряду, виміряйте ніжку малюка. Необхідно дві мірки: окружність ноги з підйому і у кісточки. Тепер визначте середню окружність ноги. Для цього складіть обидві мірки і поділіть результат на два. Приміром, обхват ніжки малюка 15 сантиметрів, підйом 17 сантиметрів. Отже, (15 + 17): 2 = 16 см.
2
Зв'яжіть зразок і визначте кількість петель в одному сантиметрі. Наприклад, у вас вийшло 2 петлі. Помножте кількість петель на середню окружність ноги. Отже, 2х16 = 32 петлі. Значить, наберіть на спиці 32 петлі. Потім розподіліть їх на чотири спиці. Замкніть коло і в'яжіть гумкою 1х1 (чергуйте дну лицьову і одну виворітну петлі) на необхідну довжину. Зазвичай довжина манжети дорівнює п'яти сантиметрам.
3
До початку п'яти пров'яжіть кілька рядів лицьової гладдю, приблизно, 2-3 сантиметри. Далі приступайте до вив'язування п'яти.
4
Пров'яжіть петлі на першій і другій спицях 3-4 сантиметри. Для того, щоб п'ята була міцніше, додайте до вовняної нитці просту, наприклад, штопання. Після того, як вивяжете п'яту, відірвіть цю нитку і продовжите в'язання тільки вовняний.
5
Провязав необхідну довжину п'яти, приступайте до зменшення поділіть кількість петель на три. Починайте зменшення в виворітного ряду. Пров'яжіть петлі першої та другої частини, а останню петлю другої частини і першу петлю третій частині пров'яжіть разом. Що залишилися петлі не пров'язуйте. Переверніть роботу і пров'яжіть петлі центральній частині, причому останню петлю цій частині і першу петлю першої пров'яжіть разом. Роботу переверніть і в'яжіть таким же чином, поки що не поменшало всі бічні петлі.
6
Тепер наберіть по бічній стороні п'яти стільки ж петель, скільки збавили. Потім пров'яжіть петлі по колу на третій і четвертій спиці і наберіть петлі на наступній бічній стороні п'яти. Кількість петель на спицях повинно бути однаковим.
7
Пров'яжіть необхідну величину ступні. Тепер вивяжіте мисок. Для того, щоб закруглити його, робіть убавкі на початку і кінці кожної спиці, пров'язуючи по дві петлі разом. Решта петлі стягніть, а нитку заправте за допомогою гачка всередину носка.
8
Один шкарпеточку для малюка готовий. Зв'яжіть подібним чином і другий.