Як вивчити грецьку мову.

Грецька - один з найскладніших європейських мов . Курси - найдорожчі, та й в провінції їх знайти складно. Тому все частіше можна почути думку, що грецький самостійно вивчити дуже складно. Насправді це не так: потрібна самодисципліна, навчальні посібники та допомога носія мови.
Інструкція
1
Дізнатися про мову. Багато приступають до вивчення грецької, керуючись ірраціональними мотивами. Людям подобається звучання грецької мови, міфологія, тоги і лаврові вінки. Але шлях до серця грецької культури лежить через граматичні джунглі. Шанувальнику грецької мови доведеться заучувати безліч прийменників, часток і артиклів. Плюс щедрий комплект пологів, відмінків, відмін, нахилів, застав дієвідмін і часів. У грецькому вільний порядок слів - і цим він схожий з російським. Так що ентузіасту потрібно бути готовим до того, щоб перевершити Геракла, який вчинив 12 подвигів. Є, щоправда, одне полегшення. У російську мову увійшло таку кількість грецький слів, що ми сприймаємо їх як свої споконвічні.
2
Грунтовно підготуватися до вивчення. Отравной точка для цього - пошук ментора, наставника. Кожен студент сам має право вирішувати, чи шукати йому репетитора-білінгву по скайпу, записуватися в мов ую школу на курси грецької мови під крило російськомовного педагога або шукати друзів-греків в освітніх соціальних мережах, орієнтованих на вивчення мов (наприклад, на livemocha.com). Потрібно придбати навчальний посібник, бажано, призначене для серйозних російських ВНЗ типу МГИМО або МГУ. Третій момент - " мов ой матеріал": пісні, книги, фільми, подкасти, інтерактивні мов Перші ігри, програми для заучування нових слів (їх можна встановити навіть в мобльнік).
3
Виробити структуру занять. Незалежно від того, що скаже платний педагог, студент, що вивчає грецьку, повинен вчити мову не два-три рази на тиждень по дві години, а кожні день. Вивчення мови - це не зубріння, це занурення в мов ую середу. При бажанні можна так вибудувати свій розпорядок дня, що студент буде буквально дихати грецьким: грецьке радіо при пробудженні, текст грецькою по дорозі на роботу, кишеньковий словничок-запоміналка під час обідньої перерви і конспекти по дорозі додому. Такий стиль занять дозволить не забути теорію. І навіть дозволить зняти стрес, отриманий за день.
Зверніть увагу
Дипломованих фахівців грецької мови готують в МГУ ім. М.В. Ломоносова, Московському педагогічному держуніверситеті (МПДУ) і, звичайно, МДІМВ.
Граматика грецької мови фактично не зазнала змін з античних часів. Тому, вивчивши грецьку, можна з легкістю братися за читання праць таких великих філософів і вчених, як Платон, Ксенофон, Гіппократ, Гомер і Лукіан мовою оригіналу. Крім того, на грецькій мові написаний Новий Завіт.
Вивчення грецької в подальшому дозволить частково розуміти більшість європейських мов, оскільки багато слова в них були запозичені з цього древнього мови.

Алфавіт

Перше, що необхідно зробити при вивченні будь-якої мови - це вивчити його алфавіт, вимова і написання кожної літери, яких налічується 24 штуки. Грецький алфавіт використовується з кінця IX століття до нашої ери і дійшов до наших днів майже без змін. Він послужив базою для створення кирилиці і латиниці, тому європейським жителям не важко його запам'ятати по аналогії з місцевим алфавітом.

Знаки придихання

В грецькій мові існують знаки придихання - позначення над голосними буквами, з яких починаються слова. Вони свідчать про необхідність твердого або м'якого вимови першого складу слів.

Відмінювання

Аналогічно російському в грецькій мові існує три відміни - перше, друге і третє. Так само, як і в російській, іменники тиняються по відмінках і числах, а прикметники схиляються подібно іменником, узгоджуючи з ними в відмінку, роді і числі.

Прийменники

Прийменники в грецькій мові вимагають вживання іменників в певному відмінку. У більшості випадків таким відмінком є знахідний. Після всіх прийменників обов'язково ставиться артикль, який визначається родом іменника в реченні.

Дієвідміну

В грецькій мові, подібно західноєвропейським, існують правильні і неправильні дієслова. Правильні дієслова відмінюються додаванням до них закінчення. Відмінювання неправильних - можна знайти в спеціальних таблицях, які знаходяться в підручниках грецької мови.

Повтор

Слід повторювати нові вивчені слова. Для кращого ефекту необхідно повторювати вже вивчені слова перед початком заучування наступних. Краще вивчати слова невеликими порціями, але щодня.

Розмова з носіями мови

Одним з кращих методів при вивченні мови, є безпосереднє обитание в мовному середовищі. Постійний контакт з носіями мови зробить вивчення грецького простим і приємним. Якщо така можливість відсутня, альтернативою послужить прослуховування і вимова аудіозаписів з промовою носія, а також перегляд фільмів і серіалів на грецькому, які допоможуть освоїти розмовну мову.