Як вибирати крупи.

На прилавках магазинів можна зустріти величезний асортимент круп, та й дієтологи постійно твердять про користь злакових. Як же не розгубитися в такому різноманітті і насолодитися приємним смаком цінного продукту?
Інструкція
1
Крупу отримують спеціальною обробкою різного зерна. З пшениці отримують манну крупу, з вівса - вівсяну і пластівці геркулес, з проса - пшоно, з гречки - гречану крупу, а з ячменю - ячну і перлову. Крупи бувають цілими, подрібненими або спресованими в пластівці. Але будь ви навіть шеф-кухарем ресторану, якщо крупа неякісна, то і страва з неї вийде гірким і неприємним. Тому при виборі крупи будьте уважні.
2
Якщо ви купуєте розфасовану крупу, то насамперед перевірте цілісність упаковки. Далі зверніть увагу на термін придатності. Чим «старше» крупа, тим більше вона буде гірчити в готовому вигляді. Потрясіть пакет. Крупа не повинна бути злиплої, інакше це говорить про наявність в ній продуктової молі. У крупі не повинно бути багато домішок.
3
Дуже важливий колір продукту. Манна крупа біла або кремова, вівсяна - сіро-жовта, якісне пшоно має яскравий жовтий колір. Гречана крупа бежева, з жовтим відтінком. Така гречка найкорисніша. А якщо у неї коричневий колір, то значить крупа піддавалася термічній обробці.
4
З вибором рису набагато складніше. Форма рису визначає його смакові якості. Довге прозоре тонке зерно довгозерний рису ідеально для приготування салатів і гарнірів. Воно не злипається і завжди виходить розсипчастим. У среднезерного рису зерно ширше і коротше, воно менш прозоро і підходить для таких страв як різотто і паелья. Його також можна додавати в супи. Круглозерний рис повністю розварюється, тому використовується для приготування десертів, запіканок і каш.
5
Колір рису теж відіграє велику роль. Білий шліфований рис готується швидко, однак і вітамінів в ньому практично немає. Якщо ви хочете приготувати гарнір за 15 - 20 хвилин і отримати максимальну користь, вибирайте прозоро-жовтий пропарений рис. При купівлі такого рису перевірте, щоб всі зерна були однорідного кольору. Дієтологи радять вживати в їжу коричневі сорти рису. Ну а найбільше корисних речовин в екзотичному дикому рисі.
6
Якщо у вас є можливість, понюхайте крупу. Вона ні в якому разі не повинна пахнути ні вогкістю, ні цвіллю. Нарешті, коли крупа пройшла всі ваші перевірки, спробуйте зернятка на смак. Якщо вони солодкі і не гірчать, то перед вами свіжий продукт.
Зверніть увагу
Крупу перед використанням обов'язково потрібно перебрати і промити під проточною водою.
Корисна порада
Зберігайте крупу в сухих контейнерах в темному місці. Термін придатності крупи близько року.